banner39

Ayasofya Camii İmamı Prof. Dr. Boynukalın 'cenaze namazı' saldırılarına karşı tavrını koydu

Doç. Dr. Ebubekir Sifil'in İslam ile alay edenlerin cenaze namazının kılınmaması gerektiğine dair yaptığım paylaşıma Mehmet Boynukalın'dan destek geldi. Ayasofya Camii İmamı Prof. Dr. Boynukalın, kendisine gelen tepkilere karşı açıklama yaptı.

Güncel 24.12.2020, 11:43 24.12.2020, 13:55
Ayasofya Camii İmamı Prof. Dr. Boynukalın 'cenaze namazı' saldırılarına karşı tavrını koydu

Yalova Üniversitesi'nde öğretim üyesi Doç. Dr. Ebubekir Sifil, İslam ile alay ve hakaret edenlerin cenaze namazının kılınmaması gerektiğini hatırlatarak Diyanet'e çağrıda bulundu. Söz konusu çağrı bir İslam kuralı olmasına rağmen, bazı çevreler, Sifi'in kendi düşüncesiymiş gibi haberler yaparak Sifil'e karşı saldırıya geçti.

Boynukalın'ı hedef tahtasına koydular

Konuyla ilgili saldırıya maruz kalan tek kişi Ebu Bekir Sifil olmadı. Ona destek çıkan Ayasofya Camii İmamı Prof. Dr.  Mehmet Boynukalın da saldırıların hedefi haline geldi.

Boynukalın, Sifil'in haklı olduğunu belirtmesinin ardından 'Bu nasıl imam?' diye başlık atan bile oldu. Bu medya mecraları arasında yer alan gazetelerden biri Mehmet Boynukalın'ın Ebubekir Sifil'e destek vermesini şaşırtıcı buldu. Boynukalın, hakkında çıkan haberlere sosyal medya hesabından cevap verdi.Ebubekir Sifil ne dedi?

Ebubekir Sifil, dini semboller ile alay edenlerin cenaze namazının kılınmaması gerektiğini söylemişti. Paylaşımı esnasında Cüneyt Akman ve Yılmaz Özdil'in ismini vermesi, tepkilerin dozunun artmasına neden oldu.

Boynukalın: Sözlerim Özdil ve Akman'ın şahsıyla ilgili değil

Mehmet Boynukalın ise, Sifil'e destek verdiği paylaşımın Yılmaz Özdil veya Cüneyt Akman'ın şahıslarıyla ilgili olmadını, İslam'la alay etmenin hükmüyle ilgili olduğunu belirtti.


 

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?