banner39

Ayasofya önünde Mursi'ye destek

AGD, Mısır'daki darbeyi protesto için iftardan sahura kadar Ayasofya önünde eylem yaptı. Grup burada dualar okudu, teravih kıldı

Güncel 02.08.2013, 08:40 02.08.2013, 12:13
Ayasofya önünde Mursi'ye destek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, Mısır'da ordunun yönetime el koymasını protesto etmek ve Adeviyye Meydanı'ndakilere destek vermek için Ayasofya Müzesi önünde bir araya geldi.

Ellerinde, "Zalimler için yaşasın cehennem, seninleyiz Mursi" yazılı pankartlarla meydanda toplanan ve tekbir getirerek, çeşitli sloganlar atan yaklaşık 2 bin kişilik grup, iftar yaptıktan sonra birlikte akşam namazı kıldı. Ardından Kur'an-ı Kerim okundu. Bazı üyelerin şiir okumasından sonra gruptakiler teravih namazına geçti.

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, namazdan sonra yaptığı konuşmada, Adeviyye Meydanı'ndakilerin ellerinde kefenleriyle şehit olmayı beklediklerini söyledi.

İnanan insanların zalimlere karşı her zaman onurlu bir şekilde direndiğini vurgulayan Turhan, "Şu an bu meydanda toplanan sizler, zalimlere karşı haykırıyorsunuz. Zalimler şunu bilsin ki, buradan da, Türkiye'nin her yerinden de yeni Musa'lar yetişiyor. Zalime karşı asla boyun eğmeyeceğiz. Zalim Sisi'ye karşı her zaman Mısırlı kardeşlerimizle birlikteyiz" diye konuştu.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer de Mısır'da darbeye karşı direnenlerle birlikte olduklarını belirtti.

Mısır'da katliamların devam ettiğini kaydeden Esmerer, "Sisi, Müslümanların kanından elini çek. Zalime, katile yardım eden zalimdir, katildir. Eylül ayından itibaren Tahrir benzeri olayları Türkiye'de de yapmak istiyorlar. Ancak Allah'ın izniyle artık Müslümanlar uyanıyor. Kafirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Gruptakiler sahura kadar buradaki bekleyişlerini sürdürdü.

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?