banner39

Aydın Doğan, Gülen'le ilgili konuşmayı hatırlayamadı

Aydın Doğan, kendisini Fethullah Gülen'le ilişkili gösteren bir ses kaydıyla ilgili yaptığı açıklamada "Bu görüşmede bana atfedilen bazı ifadeleri tam olarak hatırlamıyorum. Ancak bu ifadelerin benim üslubumu yansıtmadığını rahatlıkla söyleyebilirim." dedi

Güncel 19.02.2014, 09:12 19.02.2014, 12:15
Aydın Doğan, Gülen'le ilgili konuşmayı hatırlayamadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İnternete dün düşen yeni bir ses kaydında Fethullah Gülen-Aydın Doğan ilişkisi deşifre olmuştu. Ses kayıtları iddialarıyla ilgili olarak Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan bir açıklama yaptı. Doğan, Cemaat ile ilişkisi olduğu iddialarını yalanladı.

Aydın Doğan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Bugün yasadışı yollardan yapıldığı anlaşılan bir telefon dinlemesinin kayıtları internete düşmüştür. Bu kayıt Sayın Fethullah Gülen ile görsel medyadan bir yönetici arasında geçen bir telefon konuşmasına aittir. Bu görüşmede bana atfedilen bazı ifadeleri tam olarak hatırlamıyorum. Ancak bu ifadelerin benim üslubumu yansıtmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bu görüşmeye dayanılarak yapılan gerçekdışı yayınlar hakkında hukuki yollara başvuracağımızı da belirtmek isterim.

İnternette sosyal paylaşım sitelerine dün düşen bir ses kaydında, kimliği belirlenemeyen bir kişi Fethullah Gülen ile yaptığı konuşmada Aydın Doğan'la yapılan konuşmadan söz ediyor.

Ses kaydında Gülen'e konuşan kişi Aydın Doğan ile bir yemekte bir araya geldiklerini belirterek, Doğan'ın kendisini cemaatin yanında gösterilmeye çalışıldığını, aslında gerçek demokratlığı Fethullah Gülen'in temsil ettiğini söylediğini aktarıyor. Ayrıca Aydın Doğan'ın, "Ben de artık Başbakan'ın karşısına geçeyim dedim." dediği de kayıtlarda yer alıyor.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?