Ayşe ninenin oğlu da 8 işçinin arasında

Ermenek'te su baskını yaşanan madenden çıkarılan sekiz işçinin kimliği belirlendi, "Oğlum yüzme bilmez" diyen Ayşe Nine'nin oğlunun da cesedine ulaşıldı

Ayşe ninenin oğlu da 8 işçinin arasında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ermenek’teki kömür ocağından son çıkarılan 8 işçinin kimlikleri tespit edildi.

Cenazelerin Bahri Üzer, Hüsnü Çolak, Osman Çoksöyler, Hüseyin Çolak, İsmail Gürses, Uğur İlhan, Mehmet Tokat ve Tezcan Gökçe’ ye ait olduğu belirlendi.

AYŞE NİNE'NİN OĞLUNUN CENAZESİ DE BULUNDU

Ermenek ilçesindeki maden ocağında işçilerin mahsur kalmasının ardından oğlu için; "Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı?", "Gitti mi benim oğlan şimdi, saklamayın" diyerek kazanın sembolü haline gelen Ayşe ve Recep Gökçe çiftinin evlatları Tezcan Gökçe'nin, cansız bedenlerine ulaşılan 8 işçiden biri olduğu öğrenildi.

Cansız bedenlerine ulaşıldıktan sonra DNA eşleştirmesi yapılan işçilerden biri de Tezcan Gökçe. Maden kazasının ardından bir muhabire "oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı?" diyerek Türkiye'yi gözyaşına boğan 75 yaşındaki Ayşe Gökçe, adeta olayın sembolü olmuştu.

Kazanın ardından yapılan bir röportaj sırasında baba Recep Gökçe, "Gitti mi benim oğlan şimdi, saklamayın?" diye sorduğu muhabirden, "Henüz hiçbir şey belli değil. Çalışmalar sürüyor" cevabını alınca biraz rahatlamıştı.

OĞLU GELİR DİYE HEP PENCERENİN KENARINDA BEKLEDİ

Çift, umudunu yitirmemeye gayret göstermişti. Günlerce oğlunun eve dönmesini bekleyen, iki odalı evde yaşamını sürdüren Ayşe nine, tüm olumsuzlukları bir yana bırakıp oğlu için gözyaşı dökmüştü.

Parası olmadığından dişlerini bile yaptıramadığını belirten Gökçe'nin, yüzündeki derin çizgiler sanki, bu çetin coğrafyada yaşadığı 75 yıllık hayat çilesini özetliyordu.

Günlerce, "belki oğlum gelir" diye evinin penceresinin önünden ayrılmayan Ayşe Gökçe, "Şu koca dağlar eridi de göstermedi bana evladımı. Dört gündür şuradan gelecek diye beklerim ama yok. Gelir mi diye yola bakıyorum ama gelmiyor. Oğlum nereye gitti suyun içinde, bulamadım. Ağlıyorum. Yollara bakıyorum gelecek kuzum diye. Nerede yavrum? Hala yok" diyerek acısını dile getirmişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 11:48
banner53
YORUM EKLE

banner39