banner15

Azadi'den PKK ve Hüdapar'a sükunet çağrısı

Kobani'deki saldırılar gerekçe gösterilerek düzenlenen gösterilerde çok sayıda kişinin ölmesi üzerine Azadi Hareketi açıklama yaparak, kardeşlerin birbirini öldürmemesi gerektiğini belirtti

Azadi'den PKK ve Hüdapar'a sükunet çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Azadi Hareketi, Kobani'deki IŞİD saldırıları sebebiyle Türkiye'deki birçok şehirde düzenlenen gösterilerde çok sayıda kişinin ölmesi üzerine bir açıklama yaparak sükunet çağrısında bulundu.

Azadi Hareketi, Kobani’de yaşanan krizin PKK ve Mustazaflar Cemiyeti arasında başka bir çatışmaya evrilmesi karşısında yaptığı açıklamada “Brakujî (kardeş katli) fitnedir, haramdır… Başta siyasi parti ve hareketler olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları, dini cemaat ve kanaat önderleri acilen yükseltilmek istenen ateşi söndürmeye dönük vazifelerini yerine getirmelidirler.” çağrısında bulundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Allah’u Teâlâ başkalarından doğan zulmü lanetlediği gibi, bir milletin kendi kendine zulmetmesini de yasaklamış ve lanetlemiştir.

Kürdistanlı siyasi partileri, siyasi hareketleri ve STK’ları ivedilikle bir araya gelerek Kurdistan halkını kaygılandıran bu üzücü duruma müdahale etmeleri ve sorumluların bulunması konusunda işbirliği yapmaları yönünde çağrıda bulunuyor ve halkımızın tüm kesimlerini oynanmak istenen bu çirkin provokasyonu bozmaya davet ediyoruz.

Her ne sebeple olursa olsun Kurdistan’ın evlatlarının birbirini katletmesi Brakujî’dir. Brakujî fitnedir, brakujî suçtur, brakujî haramdır!"

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 13:37
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35