banner39

Bağışlanan 20 milyon liralık arsayı üzerlerine geçirmişler

Isparta'daki FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan iş adamlarının, bağış olarak aldıkları 20 milyon lira değerindeki arsayı, tapuda kendi üzerlerine geçirdiklerini belirlendi.

Güncel 03.08.2016, 15:16 03.08.2016, 23:43
Bağışlanan 20 milyon liralık arsayı üzerlerine geçirmişler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şubesi ekiplerince gerçekleştirilen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) operasyonu kapsamında, örgüte ait bazı dernek ve vakıfların Mali Suçları Araştırma Kurulundan alınan raporla şüpheli finans hareketleri olduğu belirlendi.

Polis ekipleri, operasyon kapsamında FETÖ'ye ait Sarıkaynak ve Çamdağı Turizm Şirketini de incelemeye aldı.

ARAZİ ÜZERİNE ÖĞRENCİ YURDU VE CAMİ YAPILACAK DEYİP KANDIRMIŞLAR

Yapılan incelemede, şirket yöneticilerinin bağışlayacakları arazi üzerine öğrenci yurdu ve cami yapılacağını söyleyerek, yaşlı vatandaşları kandırdıkları, bu yöntemle toplam değeri 20 milyon lira olan arazi aldıkları belirlendi.

Arazileri bağışlayan kişilerin şikayetleri doğrultusunda dün gözaltına alınan iş adamları Bekir Bıçakçı, Ahmet Kemal Kaya, Adnan Antalyalı, Uğur Bozdağ, Mehmet Karaca ve Uğur Tığlı'nın, arsaların tapularını önce üzerlerine geçirdikleri, ardından da üçüncü kişilere satarak örgüte finans sağladıkları tespit edildi.

İş adamları dün gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alınmış, aynı soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen iş adamı Vedat Savlu ise evine gelen polis ekiplerinden kaçarken 4. kattan düşerek hayatını kaybetmişti. Savlu'nun bavulunda, 3 Ağustos tarihli Lizbon uçak bileti, çok sayıda tapu belgesi ve senet ele geçirilmişti.

banner53
Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?