banner39

Bahçeli ABD ve FETÖ için ağır konuştu

Fethullah Gülen'i "CIA'in piyonu" olarak nitelendiren Bahçeli ABD'ye de seslendi: "12 Eylül'de 'Bizim çocuklar kazandı' diyorlardı. Çok şükür 15 Temmuz'da onların gayr-i meşrû çocukları kaybetti". Bahçeli, darbe girişiminin arkasında CIA olması halinde Türkiye ve ABD ilişkilerinin ciddi zarar göreceğini de söyledi

Güncel 26.07.2016, 11:07 26.07.2016, 14:51
Bahçeli ABD ve FETÖ için ağır konuştu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bu darbenin arkasında CIA’nın olduğu iddiaları dillendirilmektedir. Şayet bu iddialar doğruysa yani hainlerin arkasında CIA ve Pentagon duruyorsa karşımızda çok ciddi bir sorun var demektir. ABD bunun altından kalkamayacaktır. Eğer böyleyse iki ülke arasındaki dostluk ve müttefiklik ilişkisi ciddi anlamda zarar görecektir" dedi.

MHP lideri grup konuşmasında, Fethullah Gülen'i "CIA'in piyonu" olarak nitelendirdi. ABD'ye seslenen Bahçeli, "12 Eylül'de 'Bizim çocuklar kazandı' diyorlardı. Çok şükür 15 Temmuz'da onların gayr-i meşrû çocukları kaybetti" ifadelerini kullandı. Bahçeli, "Bu birlik ruhunun devamı mutlaka korunmalıdır" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da 'birleştirici' olmasını istedi. Bahçeli şöyle devam etti:

"Eğer birlik olmazsak, eğer Türk milleti şemsiyesi altında toplanmazsak, eğer siyasi ve ideolojik önyargıların geri plana itmez, dayanışma ruhunu ayakta tutmazsak son vatanımızda selamızı verecek imamı arasak bile bulamayız. Bir olalım, Türkiye'nin milli dava ve istiklaline bağlı kalalım. Cumhurbaşkanı artık derleyici, dengeleyici ve toparlayıcı olsun öne birleştirici mesajlarla üstlendiği görevi yerine getirsin."

DÖRT KRİTİK MESAJ

Devlet Bahçeli, bu mücadele sürecinde dört önemli noktaya dikkat edilmesi gerektiğini söyledi: Suçlu ile suçsuz birbirine karıştırılmasın, askeri sistem sadakat öne alınarak takviye edilsin, birlik ruhunun devamı korunsun, adil yargılama süreci ciddiye alınsın.

Darbe girişimine Batı ülkelerinin kesin tepki koyamadığını söyleyen MHP lideri, darbe girişiminin arkasında CIA'nin olduğu iddialarının yoğunlaştığını belirtti. ISAF komutanı bir ABD'li generalin 15 Temmuz öncesinde iki defa gizlice Türkiye'ye geldiği yönündeki iddialarını hatırlatan Bahçeli, "Bu iddialar doğruysa ABD bunun altından kalkamayacaktır" diye konuştu.

"ABD, 15 Temmuz'un içindeyse ve İncirlik üzerinden devreye girmiş ise bunun doğal sonucu olarak iki ülke arasındaki dostluk ve müttefiklik ilişkisi vahim düzeyde hasar görecektir. Bu demektir ki ABD ve küresel güç merkezleri Türkiye'yi iç savaşa sürüklemeyi planlamaktadır. CIA'nin bir piyonu olan Gülen'in de ABD tarafından ülkemize teslimi bu aşamada inandırıcı ve ihtimal dahilinde görülmemektedir."

 

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü