Bahçeli: Adı Cumhuriyet ama cumhuriyete zararlı

Bahçeli, "Adında cumhuriyet olup da, cumhuriyet değerlerine zarar verenlerin medya özgürlüğüne sığınamayacağını söyledi

Bahçeli: Adı Cumhuriyet ama cumhuriyete zararlı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonu değerlendirdi. Bahçeli, "Adında cumhuriyet olup da, cumhuriyet değerlerine en çok zarar veren, Türkiye karşıtı oluşumları sevindirip umutlandıranların medya özgürlüğüne sığınmaları inandırıcı görülemeyecektir" dedi.

Bahçeli şunları söyledi:

"Her alanda FETÖ ve PKK’nın ayıklanmasıyla ilgili faaliyetler devam ederken, medya ayağına dokunulması neden birilerini rahatsız etmektedir? Adında cumhuriyet olup da, cumhuriyet değerlerine en çok zarar veren, Türkiye karşıtı oluşumları sevindirip umutlandıranların medya özgürlüğüne sığınmaları inandırıcı görülemeyecektir. Özgürlük demek millete küfretmek değildir. Özgürlük demek maneviyata sataşmak, mukadderata saldırmak hiç değildir. Şehitlerimize bir kere olsun Fatiha okumayıp milletimizin acılarını paylaşmayanların gündemdeki operasyonlardan hemen sonra mağduriyet kartını ileri sürmeleri bize göre gerçekçi ve geçerli bir durum değildir."

Bahçeli, idam cezası tartışmalarına ilişkin ise, "Madem idam cezasına ihtiyaç vardır, madem milletimiz bunu istemektedir; o halde bahaneye, kaçak güreşmeye, fuzuli konuşmaya gerek yoktur. AKP hazırsa MHP dünden hazırdır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 12:09
banner53
YORUM EKLE

banner39