Bahçeli: CHP su kaynattı, kayış attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 1 Ekim'de TBMM'de yaptığı konuşmada Yenikapı ruhunu titizlikle korumaktan bahsettiğini anımsatan Bahçeli, "Biz de aynı kanaat ve karardayız. CHP'nin su kaynattığını ve kayış attığını görüyoruz." dedi

Bahçeli: CHP su kaynattı, kayış attı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP'de, 26. dönem ikinci yasama yılının ilk grup toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

TBMM'nin bombalanması, taranması ve topyekun suikasta uğramasının, yakın tarihin en soysuz, en alçak, en aşağılık eylemi olarak kayıtlara geçtiğini belirten Bahçeli, "Zannettiler ki korkacağız. Beklediler ki boyun eğeceğiz. Şükürler olsun ki Türk milleti korkmaz, korkuluklara, korkunç oyunlara pabuç bırakmaz" diye konuştu.

"İş birliği kanallarını açık tutmalıyız. Anayasa'nın tadili veya yeniden yazımı konusunda dürüst, atılgan ve dayanışma içinde bulunmalıyız" ifadesini kullanan Bahçeli, şunları söyledi:

"FETÖ, devlete virüs bulaştırmış, ahlak, hukuk, vicdan ve insan hakkı tanımamıştır. Bu örgütte bir defa Allah korkusundan iz yoktur. 15 Temmuz gecesi Türkiye'nin defin ruhsatını hazırlayan kanlı, kirli ve küresel mihraklar FETÖ maşasıyla son darbeyi indirmek istemişlerdir. Amaç Türkiye'nin bölünmesi ve bölüşülmesidir. Amaç Türk vatanının paramparça edilmesi, Suriye ve Irak'a dönüştürülmesidir ve tüm hedefleri kapsayacak şekilde Anadolu'nun istilası planlanmıştır. Pensilvanya'ya sığınmış vaiz görünümlü bir terörist, örgütünü uzaktan kumanda ederek, aziz milletimizi zapturapt altına almaya, sonra da ortak olduğu diğer terör örgütleriyle bu aziz vatanı yakmaya kalkışmıştır. Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz'da ipten dönmüştür.

Yüzlerce dönüm arazide 17 yıldır kötülük üretimi yapan Pensilvanyalı vandalla ilgili kimin anısı varsa, gece gündüz anlatmaktadır. Düne kadar FETÖ için himmet ve hizmet kuyruğuna girenler sıkıyı görünce birden çark etmişler, telaşla günah çıkartmaya koyulmuşlardır. FETÖ'den ağzı yananların, geçmişini unutturma gayesiyle çırpınanların, yakayı kurtarma niyetinde olanların pişmanlık beyanları neredeyse külliyat boyutuna varmıştır. Oysa bunların alayı FETÖ'nün düne kadar dizinin dibinde, elinin altında, gözünün içine bakıyorlardı."

"HATIRLI BYLOCK KULLANICILARIYLA İLGİLİ BİR İFŞA YOK"

FETÖ operasyonlarında 32 bin kişinin tutuklandığını, 100 bine yakın kamu çalışanının açığa alındığını, 60 bin kişinin ihraç edildiğini anlatan Bahçeli, suçlu ile suçsuzun birbirine karıştığına yönelik yoğun rahatsızlık ve çağrılara iktidarın kulak vermesi gerektiğini bildirdi.

Henüz hatırlı ve sözü geçen "ByLock" kullanıcılarıyla, kuytularda 1 dolar saklayan suçlularla ilgili bir ifşa ve izahat olmadığına işaret eden Bahçeli, "Devlette en alt düzeyde görev yapan bir memurun suçu görüldüğü an gereği yapılıyor da üste çıkıldıkça, makamlar yükseldikçe niçin bir yavaşlamaya, bir duraksamaya, bir savsaklamaya gerek duyuluyor" dedi. 

"Yurtta Sulh Konseyi isimli rezil ve haçlı yapılanmanın" ana kadrosunu, siyaset ve bürokrasideki elebaşlarını milletin ne zaman öğreneceğini soran Bahçeli, "FETÖ, aynen PKK, IŞİD, PYD-YPG, DHKP-C gibi Türkiye’nin katıksız, amasız, ilelebet düşmanıdır. Düşmanın ise tüm hat ve cepheleri mutlaka düşürülmelidir. Dahası düşmanın başı ezilmelidir" değerlendirmesinde bulundu.

"CHP, MUHALEFET EDİYORMUŞ, BUNDAN BİZE NE?''

AK Parti hükümetine terörizm ve teröristlerle mücadelede hep destek verdiklerini, bu desteğin Türkiye'ye yönelik olduğunu vurgulayan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Güya biz AKP'ye bastonluk yapıyormuşuz. Güya biz AKP'nin gözü kapalı arkasında duruyor, hiç sesimizi çıkarmıyor, avukatlığına soyunuyormuşuz. Bu iftiraları atan bre densizler, siz FETÖ'nün kurşun askerliğine talip olurken bir şey olmuyor da bizim Türkiye'yi müdafaa etmemiz mi gözünüze batıyor Allah bizi doğrudan ayırmasın, her daim milletin avukatı yapsın, hıyanetin kuryeliğinden, FETÖ'nün zillet ve zelil elemanlarından olmaktan korusun, kollasın. Ne yapacaktık Türkiye terörizmin kanlı baskınına uğrarken, devleti yönetenlerle, demokrasiyle iktidara gelip yönetimi elinde bulunduranlarla kavga mı edecektik? Sudan sebeplerle birbirimize mi girecektik?

Hiç kimse haddini aşmasın, yediğimiz aşı da biliriz, atacağımız taşı da. Duracağımız yeri de biz belirleriz, söyleceğimiz sözü de biz seçeriz. Türk milleti kan ağlarken, yarının ne getirip ne götüreceğini hiç kimse tahmin edemezken, üstelik tüm terör örgütleri üzerimize üzerimize gelirken, bizim siyasi tartışma ve çekişmenin içinde olmamız kendimizi inkar, milletimize haksızlıktır. CHP eleştiriyor, muhalefet ediyormuş, iyi de bundan bize nedir Ağıt mı yakalım, dizimizi mi dövelim, yalvar yakar 'aman etmeyin, tutmayın' diye kapısına yüz mü sürelim, bilinsin ki herkes kendi fıtrat ve fikrine uygun davranacaktır."

''CHP'NİN SU KAYNATTIĞINI VE VE KAYIŞ ATTIĞINI GÖRÜYORUZ"

Yenikapı ruhuna bağlı kalacaklarını söylediklerini, badireli günlerde hükümete bindirmek, punduna getirip de zora sokmak için fırsat kollamadıklarını ifade eden Bahçeli, "Kimse merak buyurmasın, yeri geldiğinde, haklı ve meşru sebeplerle hükümete elbette demokratik eleştirimizi yaptık, yaparız, yapmaya da devam edeceğiz. Fakat siyasi kan davalarından bu ülkenin çok çektiğini tecrübeyle biliyor ve hafıza kayıtlarımızda taşıyoruz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 1 Ekim'de TBMM'de yaptığı konuşmada Yenikapı ruhunu titizlikle korumaktan bahsettiğini ve bundan herkesin sorumlu olduğunu söylediğini anımsatan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Biz de aynı kanaat ve karardayız. CHP'nin su kaynattığını ve kayış attığını görüyoruz. Beklentimiz, bari hiç olmazsa, Sayın Erdoğan'ın da Yenikapı ruh ve manevi sözleşmesine bağlı ve sadık kalması, AKP hükümetinin de buna uygun davranış göstermesidir" değerlendirmesini yaptı.

Bahçeli, şunları söyledi:

"Diyorlar ki Kasım ayına dikkat edilsin. Yeni bir darbe teşebbüsü olacakmış. Bu iddialar kesinlikle art niyetliliktir. Ne demek ikinci bir kalkışma olacak Ederi bir dolar olan geri gelecekse, gömülmeye de hazır olmalıdır. Hainler ayaklanırken, biz de oturacak, ağaç kovuğuna mı saklanacağız."

Kim Türkiye'nin aleyhine bir darbe hazırlığı yapıyorsa, bedelini ödemeyi de peşin peşin kabullenmesi gerektiğine işaret eden Devlet Bahçeli, "Rüzgar eken fırtına biçmeye razı olmalıdır. 15 Temmuz'da Türk milletinin direniş ve destanından hala bir şey çıkaramayan varsa, ya aklını kaçırmış, ya da teneşir özlemi hortlamış demektir" ifadelerini kullandı.

Türkiye'yi tehdit etmeye, intikam almaya hiçbir faninin, hiçbir melun ve müptezel emelin nefesinin yetmeyeceğini kaydeden Bahçeli, "Televizyonlarda yapılan ucube yorumlara, korku salan değerlendirmelere son verilmelidir. Hainler tekrar gelecekmiş, darbeciler yine hazırlanıyormuş, eğer böyle olursa, biz de onları bekliyor olacağız. Geldikleri gibi gidemeyeceklerini de şimdiden duyuruyoruz" diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 13:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35