banner39

Bahçeli'den yerel seçim ve İş bankası çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul’da yerel seçimlerde AK Parti adayını destekleyeceklerini açıkladı

Güncel 20.09.2018, 13:09 20.09.2018, 13:18
Bahçeli'den yerel seçim ve İş bankası çıkışı

MHP lideri Devlet Bahçeli yerel seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada, "İstanbul'da aday çıkarmayacağız" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yerleşmesi için ittifakın şart olduğunu anlattı. 

Habertürk Ankara'dan Saliha Çolak'ın haberine göre İstanbul’da aday çıkarmayacaklarını söyleyen Bahçeli, Ankara ve İzmir’i değerlendirdiklerini belirtti.

Kürt aşiretler devreye alınsın

Bahçeli, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kayyuma devredilen belediyelerde eskiye dönüş olmaması için Kürt aşiretlerin devreye sokulmasını önerdi.

İttifakın 30 büyükşehirde yapılacağı iddialarının sorulması üzerine Bahçeli, “Bizim böyle bir iddiamız yok. Bu iddiada olanlar var. Trump'tan tutun Merkel'e, Merkel'den tutun Fransa'ya kadar herkes üç büyükşehir ile ilgili… Bu gibi şeylerle ortalığı karıştırmanın gereği yok. Ben tamamen bu tür anlayışlar dışında bir perspektif ortaya koyuyorum. 3 büyükşehirde sonuç HDP ile CHP'nin ‘Biz burayı kazandık’ sözü olursa bu takdirde ikinci yapacakları iş hemen o gece 'Recep Tayyip Erdoğan istifa etsin, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi meşruiyetini kaybetmiştir. Hemen parlamenter sisteme dönelim' olur. Nasıl döneceklerse? Al sana yeni bir tartışma. Bu tartışmayı sabırsızlıkla bekleyen birçok kişi de var” dedi. 

Bahçeli, “İttifak protokol çerçevesinde mi olacak?” sorusuna da “Karşılıklı görüşerek uzlaşarak. Uzlaştığınız yerleri bir protokole bağlayabilirsiniz. Ama protokole de gerek yok artık böyle ruh ikizi gibi olanlar da var yani” yanıtını verdi.

Katar'ın hediyesi uçak

Devlet Bahçeli, Katar tarafından Cumhurbaşkanlığı'na hediye edilen uçak hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti devleti hediye ve hibe kabul etmez. İhtiyaç varsa satın alınmalı. Recep Tayyip Erdoğan'ın da kabul etmemesi gerekir" diye konuştu.

İşbankası hisseleri devredilmeli

Bahçeli, CHP'nin İş Bankası hisseleri tartışmalarına ilişkin ise ''Değer kaybedildiği zaman o hisseleri sahiplenebilecek olan İş Bankası'nın ortaklarını da göz önüne alın. Ancak bunu İş Bankası Türkiye'nin her siyasi tartışmasında gündeme getirilen konu olarak görmeli ve çözüme kavuşturmalı. Çözüm nedir? CHP'nin Atatürk'ün mirası diye nitelendirilen yüzde 20,8'i Türk milletine iade etmesi lazım. Atatürk'ün gerçek varisi Türk milletidir, herhangi bir kurum veya kuruluş değildir. Bunu Türk milletine iade ettiğini beyan etsin mesele kalmaz'' değerlendirmesinde bulundu.

banner53
Yorumlar (0)
21
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?