Bahçeli: FETÖ ile mücadelede yüzeyde kalınıyor

Bahçeli, "FETÖ ile mücadele edilirken yüzeyde kalınmakta, çok sayıda mağduriyet yaşanmaktadır." dedi

Bahçeli: FETÖ ile mücadelede yüzeyde kalınıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "FETÖ ile mücadele edilirken yüzeyde kalınmakta, çok sayıda mağduriyet yaşanmaktadır. Hala 'Yurtta Sulh Konseyi' isimli ihanet oluşumunun elebaşları konusunda milletimize doyurucu ve tatmin edici bir açıklama yapılmamıştır." ifadesini kullandı.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, bugünün hem 15 Temmuz'daki darbe teşebbüsünün 60'ncı günü, hem de 12 Eylül 1980 darbesinin 36'ncı yıldönümü olduğunu anımsattı.

Türk milleti yakın tarihinin en buhranlı günlerinden geçtiğini belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

"Türk devletinin her kademesine sızmış, sosyal ve ekonomik hayatın her hücresine nüfuz etmiş bir terör örgütü, din kisvesine bürünerek, himmet ve hikmet kılıfı altında Türkiye'ye büyük bir ihanet ve düşmanlığın faili olmuştur. Fetullahçı Terör Örgütü , Türk milletinden intikam alma yarışına giren zalimlere piyonluk yapmış, onlar adına kurşun atmış, zulüm yapmış, tuzak kurmuş, küresel mahfillerde kurulan kirli oyunlara figüranlık görevini üstlenmiştir. Türk tarihi böylesine soysuz, köksüz ve satılmış bir ihanet çetesine çok az tesadüf etmiştir."

Darbe girişiminin milletin hayranlık verici uyanışıyla püskürtülmesine rağmen Türkiye'nin 60 gündür diken üstünde, bıçak sırtında ve korku kapanında olduğunu vurgulayan Bahçeli, şu görüşlere yer verdi:

"Milletimizin tereddütle bezenmiş, tedirginlikle harmanlanmış bekleyişi maalesef artarak sürmektedir. FETÖ'nün girmediği alan, yerleşmediği kesim, tahrip etmediği manevi miras ve emanet neredeyse kalmamıştır. Türk milleti organize, kolektif, acımasız, hiçbir değer tanımayan, hiçbir vicdan ölçüsü taşımayan çok boyutlu terör saldırısıyla karşı karşıya olduğunu 15 Temmuz'da çok açık görmüştür. PKK'nın siyam ikizi olan FETÖ, yüce dinimizin arkasına saklanarak Türkiye'ye görülmemiş, duyulmamış, eşine az rastlanır bir düşmanlığın tetikçiliğine soyunmuştur. Kendilerine cemaat ve hizmet hareketi diyen karanlık örgüt, gerçek manada cinayet ve hıyanet şebekesi olduğunu gizleyememiş, sonunda da yakayı ele vermiştir."

"HOCA GÖRÜNÜMLÜ HAİN, İMRALI CANİSİNİN RUH İKİZİDİR"

Bahçeli, 15 Temmuz'da Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm kurum ve kurallarının yanı sıra Türk milletinin tamamının da suikasta uğradığını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

" FETÖ, Türk düşmanlarının PKK ile birlikte en vahşi uşağıdır. Bu kanlı cephenin amacı Türkiye'yi baştan ayağa karıştırmak, iç savaşa sürüklemek, bölünüp parçalanmasını temin etmektir. Yıllarca PKK dışardan, FETÖ içerden, IŞİD ve diğer terör örgütleri çevreden eş zamanlı saldırı düzeneğine geçmişler, birbirleriyle koordineli şekilde haçlı kalıntıları tarafından hazırlanmış işgal planlarını icrayla görevlendirilmişlerdir. Şurası kesindir ki, 15 Temmuz Anadolu'nun yeni bir istila teşebbüsüdür. Bu hain teşebbüsün sözde yerli maşaları devletin mahremine kadar sokulmuşlardır. Küresel hesaplar, bitmeyen paylaşım mücadeleleri hem komşu halkları hem de aziz milletimizi tehdit ederken, buna müzahir hareket eden münafık ve müşrik FETÖ, efendilerinin emrini uygulamak amacıyla devreye girmiştir. Milletimiz ittifakla benimsemiştir ki, Pensilvanya'da mukim hoca görünümlü hain, vaiz unvanlı vandal fitnenin merkezi, İmralı canisinin ruh ikizidir."

"VERDİĞİMİZ ŞEHİTLERİN VEBALİ KANLI ÖRGÜTLERİN SIRTINDADIR"

Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Sahnelenen acıdır, gösterime giren vahşettir, ısrarla gündemde tutulan parçalanma ve bölünme projesidir. Dört parçalı Kürdistan ihalesi yapılmış, küresel ve bölgesel terör işletmecileri hevesle faaliyete koyulmuşlardır. Silahlı terör çeteleri, yüce dinimizi istismar eden ölüm taburları, bu amaçla geleceğimizi karartmaya kalkışmışlardır. Hiç kuşku yok ki FETÖ bunlardan birisidir. Ancak FETÖ ile mücadele edilirken yüzeyde kalınmakta, çok sayıda mağduriyet yaşanmaktadır. Hala 'Yurtta Sulh Konseyi' isimli ihanet oluşumunun elebaşları konusunda milletimize doyurucu ve tatmin edici bir açıklama yapılmamıştır."

"KRİPTO PARALELLER HALA SAKLANMAKTA, İFTİRA ÇARKINI DÖNDÜRMEKTE"

Bahçeli, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamelerle 50 bini aşkın asker ve sivil memurun ihraç edildiğini, pek çoğunun da açığa alındığını anımsatarak, yıllar içinde devlete yuvalanan FETÖ mensuplarının sayısının 93 bin civarında olduğu iddialarına yer verdi.

"Elbette kim suçluysa, ihanete kimler teşne ve tarafsa adli ve idari tasarruf gecikmeden yapılmalıdır. Fakat uygulamalarda hukukun ihlal edildiğine, suçsuz ve günahsız vatandaşlarımızın uyduruk, isimsiz ve imzasız ihbarlarla gözetim altına alındıklarına veya işlerinden olduklarına dair yaygın bir kanaat hakimdir." ifadesini kullanan Bahçeli, "Bunun yanında kripto paraleller ise hala saklanmakta, iftira çarkını döndürmektedir. Bu itibarla FETÖ ile hiçbir bağ ve bağlantısı olmayan kişiler suçlanmakta, karalanmakta, eziyet çekmektedir. 'Yurtta Sulh Konseyi' piramidinin en üstünde bulunan siyasi, askeri, ekonomik ve diğer alanlarındaki ayakları henüz ortaya çıkarılmamıştı." değerlendirmesini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2016, 14:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35