banner39

Bahçeli hakkında suç duyusu yapıldı

Özgürlükçü Hukukçular Derneği'ne (ÖHD) bağlı avukatlar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında "hakaret", "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

Güncel 04.08.2015, 12:30 04.08.2015, 12:30
Bahçeli hakkında suç duyusu yapıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) İstanbul Şube Eşbaşkanı Sinan Zincir, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nın 'C' kapısının karşısındaki alanda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Zincir "Bugüne kadar hem iktidar kanadı, hem MHP, hem de Devlet Bahçeli HDP'ye ve HDP'nin değerlerine her gün ve her dakika hakaret ediyorlardı. Ama bu hakaretlerini artık öyle bir noktaya getirdiler ki HDP'ye oy veren 6 milyona hakaret edebilecek bir duruma geldiler. Açıktan hakaret edebilecek bir duruma geldiler. Bugün Devlet Bahçeli'nin danışmanlarından biri de bu hakareti doğruladı. Ve çıkıp milyonlara şerefsiz diyen bir milletvekili, bir parlamenter ve bir parti genel başkanı var bu ülkede. Halkları karşı karşıya getiriyor. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ediyor. Halkın bir bölümünü alenen aşağılıyor. Ciddi bir kutuplaşma yaratıyor. MHP'nin, Devlet Bahçeli'nin kişiliği, alışkanlığı, kimliği olmayan, duruşu olmayan ideolojisi budur. Ama halka dönük, seçmenlere dönük bir hakareti daha önce yapmamıştı. En azından bunu yapmamıştı. Yoksa değerlerimize hergün hakaret ediyorlardı. Bugün buna karşı ÖHD adına suç duyurusunda bulunacağız" dedi.


DİLEKÇE

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na sunulan dilekçede, "MHP'nin 03 Ağustos 2015 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı'nda Devlet Bahçeli, “Boğazda yalılarda oturup viskisini yudumlayıp oyunu HDP'ye veren şerefsizler şimdi HDP ile koalisyon kurun" diyerek HDP'ye oy veren seçmene açıkça hakaret etmiştir.Devlet Bahçeli'nin bu beyanı düşünce ve ifade hürriyeti kapsamında değerlendirilemez. Şüphelinin siyasi kimliği, etki alanı, sosyal kişiliği dikkate alındığında halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği, şüphelinin fiili ile halkın bir kesimini aşağılamak suçunu işlediği açıktır" denildi. "Hakaret" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında soruşturma yapılarak, Bahçeli'nin dokunulmazlığının kaldırılması talepli fezleke hazırlanıp TBMM'ye bildirilmesi ve hakkında kamu davası açılmasını talep edildi.

 

Yorumlar (1)
Dr.Abdullah Kaya 7 yıl önce
Boğazdaki yalılarda oturan kaç HDP'li seçmen var? 6.5 milyon(?). Garibin çocuğu dağda ölürken beyazlar viskilerini yudumlar, mazlumun çocuğu askerde iken şehit olunca beyazlar şarabını yudumlar; sol markist-stalin kafalar da boş işlerle uğraşır ya da ülkesine ihanet etmekle meşguldür.
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?