banner15

Bahçeli muhalifleri: Yarın kurultay yok, toplantı var!

MHP'li muhalifler yarın yapılması planlanan kongreyle ilgili ortak açıklama yaptı. Muhalifler yarın kurultay yapılmayacağını açıkladı

Bahçeli muhalifleri: Yarın kurultay yok, toplantı var!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP'li muhalifler yarın yapılması planlanan kongreyle ilgili ortak açıklama yaptı.

Muhalifler yarın kurultay yapılmayacağını açıkladı. Genel başkan adayları yarın kongre yerinde ve saatinde basın toplantısı düzenleyerek açıklama yapacak.

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Ankara Valiliği'nin, "Genel Kurul yapılmayacaktır" açıklamasına yanıt vermek ve bundan sonra izleyecekleri yolla ilgili saat 11.00'de basın toplantısı yapacaktı. Akşener son dakikada basın toplantısını iptal etti. Bunun yerine yazılı açıklama yapıldı. MHP'de dört Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan ortak açıklama yaparak, yarın kongrenin yapılacağı salonda olacaklarını duyurdu.

MUHALİFLER: "ADRESTE OLACAĞIZ"

Muhalif dört MHP Genel Başkan adayı bugün ortak açıklama ile bir gün kala arap saçına dönen Ankara Valiliği’nin dün geceyarısı yapılamayacağını açıkladığı kongrenin yarın yapılacağını açıkladı.

MHP olağanüstü kongresi ya sürecini değerlendiren ve Adalet Bakanlığı’nı baskı yapmakla suçlayan MHP genel başkanlığı için adaylıklarını açıklayan eski milletvekilleri Sinan Oğan, Meral Akşener ve Koray Aydın ile MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek genel başkanlığa aday olan Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ şöyle dediler:“Bütün bu anayasa ve yasaların çiğnenmesi ve fiili baskı ve engellemelere rağmen biz aşağıda isim ve imzası bulunann MP Genel başkan adayları 15 Mayıs 2016’da saat 10.00’da kurultayımızın yapılacağı adreste olacağımızı kamoyuna saygıyla bildiririz!”

MHP kongresi için muhalifler tarafından tutulan Ankara Esenboğa Havaalanı yolundaki Büyük Anadolu Oteli'ne giden tüm yollarda polis barikat kurdu.TOMA'ların da bu bölgede görevlendirildi. Polis otele sadece müşterilerin girişine izin veriyor. Meral Akşener de oteldeki hazırlıkları görmek için havaalanı yolunda.

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 13:11
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48