banner39

banner35

Bahçeli susamam klibine susamadı

Bahçeli, "Susamam" isimli son günlerin popüler rap şarkısı için de yaptığı değerlendirmede, "Eğer o rapi yeni yetişen nesil bütünüyle parça parça kabul ederse her parçayı yönlendiren çevre, grup veya kişiler dış destek bulanlar Türkiye’yi karma karışık hale getirirler. Rap adına darbe yapmaya heveslenen insanlar türer" dedi.

Güncel 12.09.2019, 13:44
Bahçeli susamam klibine susamadı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, basın mensupları ile bir araya geldiği yemekte, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"RAP ADINA DARBEYE HEVESLENENLER VAR"

Bahçeli, "Susamam" isimli son günlerin popüler rap şarkısı için de ilginç bir değerlendirmede bulundu:

"Paragraf paragraf orada ne amaçlandığını biliyorum. Eğer o rapi yeni yetişen nesil bütünüyle parça parça kabul ederse her parçayı yönlendiren çevre, grup veya kişiler dış destek bulanlar Türkiye’yi karma karışık hale getirirler. Rap adına Türkiye’de darbe yapmaya heveslenen insanlar türer. Bazıları sanat uğruna Türkiye’yi kurban etmeye çalışıyorlar."

Bakanlık revize

Bir süredir konuşulan kabine revizyonu tartışmalarına değinen Bahçeli, "Bakanlar kurulunda 'şunlar değişsin' gündemini taşırsanız muhalefet unsurları olarak, siz de 'muhalefetin bu isteğine cevap veriyorum' derseniz iki yanlışı birlikte yaparsınız" dedi.

Bahçeli, "İki yanlıştan da bir doğru çıkmaz. Hangi bakan bir şey söylemişse muhalefet ‘istemezük’ der. Ne yapacağız her gün bakan mı değiştireceğiz?" diye konuştu.

Çocukları dağa kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde eylem yapması ile başlayan tartışmalara değinen Bahçeli, "Çözüm kapısı HDP değil devlettir" eleştirilerine tepki göstererek şunları kaydetti:

"Mehmetçikler dağın başında ne yapar? Sınırda bu kadar asker niye bulunur? Bunları arıyorsan devlet oralarda. Kalkıp HDP’nin kapısında ‘bunlar devletin yanına varsın’ diyorsun. Şimdi soruyorum, devlet olmasaydı HDP’nin kapısında hangi anne bulunabilirdi? Devlet olmasa başlarına ne gelirdi?"

ARINÇ'IN AÇIKLAMASINA TEPKİ

Bahçeli'nin gündeminde eski Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun eski tweetleri nedeniyle ceza alması sonrasında yaptığı yorumlar da vardı. Arınç, "Geçmişte atılan tweetler nedeniyle savcılarımız hamaratlık yapacaksa bu işlerin altından binlerce insanı kurtaramazsınız" sözleri ile cezaya tepki göstermişti. Arınç'ın bildiği bilgiler varsa bunu savcılarla paylaşması gerektiğini söyleyen Bahçeli, "Yapacağı budur ortalığı karıştırmak değildir" dedi.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (4)
ANONİM 3 yıl önce
BU ÜLKEDE DOĞRULARI SÖYLEYEN YA VATAN HAYİNİ YADA FETOCU
Sirius Jack 3 yıl önce
Klibini izleyene kadar kısmen sevdiim bir şarkıydı. Klibinde bir çok siyasi mesaj içeren figürler kullanmışlar. Ayrıca 15 Temmuzda yaşanan darbeyi neden kınayan bir tek satır yok orada ? Türkiye'nin son zamanlarda yaşadığı en büyük felaket değilmiydi ? Yada teröristler ile ilgili neden bir tek kınayan söz yok. Klibi izleyince ve sözleri ile örtüştürünce siyasi bir şarkı olduğunu görüyorum. Bu durumda Devlet Bahçeli'nin haklı olduğunu görüyorum. Sevmediğiniz insanlarda doğru şeyler söyleyebilir bunu kabul etmek lazım.
mustafa kandemir 3 yıl önce
bu şarkının en önde ismi olan şanışerin aşılmaz yollar şarkısını dinlemenizi tavsiye ederim . '' Bugün 16 temmuz dün meclise bombalar düştü'' ve şehitlerimizle ilgili bir sürü söz var
ozan ozkan 3 yıl önce
ne yazikki değildi arkadas turkiyeyi iktidar yolu ile yonetenlerin illegal bi sekilde devletin tum kadrolarina kendi adamlarini atamak , butun gundeme ket vurmak , kendilerini vatan sever gostermek, ve sistemi revize etmek icin gerceklestirilen bir tiyatro idi kardesim.
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?