banner15

Bahçeli'den 'Başkanlık sistemi'ne yumuşak bakış

HUDER Başkanı Hüseyin Kaya, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile yaptığı görüşme sonrasında Bahçeli'nin 'anayasa Meclis’ten geçer, Başkanlık sistemi kötü değil' dediğini açıkladı

Bahçeli'den 'Başkanlık sistemi'ne yumuşak bakış

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile dün özel bir görüşme yapan Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Genel Başkanı Hüseyin Kaya, yaptığı açıklamada, "Sayın Bahçeli'nin cümlelerinden, Türkiye'nin daha iyi bir yönetim şekliyle yönetilmesi konusunda bir düşüncesi olduğu izlenimi edindik. Daha önce de anayasanın Meclis'ten çıkabileceğini söylemişti bize. Bir uzlaşma sağlanabileceğini söylemişti. Başkanlığın kötü bir şey olmadığını ve fakat başkanın tasarrufuyla ilgili sıkıntıların oluşabileceği kaygısı dışında sistem olarak başkanlığın olmaması yönünde bir şey söylemedi. Biz de aynı doğrultuda görüşlerimizi ilettik." dedi.

HUDER Başkanı Devlet Bahçeli için "Türkiye'de alışık olmayan siyasetçi tiplerinden biridir. Kamu yararı, kendi parti yararından önde olması noktasında fedakârlık gösteren istisnai siyasetçilerdendir. Böyle davranan bir siyasetçiye de siyasi mülahazalar dışında bir sevgi bir yakınlık kurmak, STK olarak şahıs olarak bizim görevimiz olarak düşünüyorum. Mahkemenin kararıyla ilgili Bahçeli daha önceki açıklamalarının dışında bir açıklamada bulunmadı. MHP ile ilgili kaygılarını veya yapılması gerekenleri tekrarladı bize. Özel bir şey söylemedi" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 13:01
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48