banner39

Bahçeli'den Erdoğan'ın referandum çıkışına tam destek

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Güncel 15.11.2016, 11:24 15.11.2016, 15:07
Bahçeli'den Erdoğan'ın referandum çıkışına tam destek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Geçen hafta Başbakan Binali Yıldırım ile yaptıklarını görüşmenin verimliği geçtiğini aktaran MHP Genel Başkanı Bahçeli, Yıldırım'ın anayasa değişikliği konusundaki düşüncelerini makul ve müspet bulduğunu açıkladığını ifade etti.

15 Temmuz'dan sonra bambaşka bir Türkiye olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Ağa girdikten sonra aklı başına gelen balık gibi olmayalım, iş işten geçtikten sonra ah vah etmeyelim, nitekim bugünden, henüz vakit varken Türkiye'nin önünü açalım. Anayasa değişikliğiyle ilgili çalışmalar sonlandıktan sonra, gerekirse milletimizden görüş almaktan çekinmeyelim, bundan korkmayalım." diye konuştu.

"BU SÜREÇTE CHP NAZ ETMEMELİ"

"MHP, daha önce açıkladığı anayasal kapsamdaki kırmızı çizgilerine, ilke ve esaslarına bağlı olmak şartıyla, milleti ve ülkesi için her olumlu, her anlamlı teşebbüse zaten vardır ve çoktan hazırdır." diyen devlet Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Aklımıza geleni işlemiyoruz, her ağacı taşlamıyoruz, yalnızca Türkiye rahatlasın, huzur bulsun, devlet ebed müddet ruhu yaşasın, diyoruz. AKP'nin anayasa hazırlık metni tarafımıza resmen iletilmiştir. Parti olarak, söz konusu metin üzerindeki çalışmalarımızı çok dikkatli, çok detaylı ve kılı kırk yaran bir değerlendirmeyle yapıyoruz. Katıldığımız ve katılmadığımız maddeleri tek tek belirliyoruz. Ardından partiler arasında kurulacak bir komisyonda üzerinde mutabık kaldığımız değişiklik önerilerini süratle ve en kısa sürede Meclis Genel Kurulu'na getirmeyi umuyor ve bunu amaçlıyoruz. Sonrası TBMM'nin ve milletimizin muazzam iradesine kalmıştır. Bu süreçte CHP naz etmemeli, kapris yapmamalı, geri durmamalıdır. Başbakan'a kapıları açıksa, ki öyle söylüyorlar, 'teklifi bir de biz görelim' diyorlarsa, buyursunlar, kafa kafaya verelim, el ele, omuz omuza, gönül gönüle fiili açmazı giderelim, milletimizin sorunlarına beraberce eğilelim. Gelin Türkiye'yi kamburlarından birlikte kurtaralım. Gelin Türk milletinin asıl gündemine odaklanmak için karşımızdaki engelleri birer birer yıkalım, barikatları teker teker aşalım. İstersek, ön yargısız bir araya gelirsek, başaracağımızdan katiyen şüphem yoktur."

"METİNDE 'CUMHURBAŞKANI' GEÇİYOR"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "AK Parti'nin hazırladığı anayasa değişikliği teklif taslağında "cumhurbaşkanlığı" ifadesi mi yoksa "başkanlık" ifadesi mi var?" şeklindeki soruya, "Metinde 'cumhurbaşkanı' geçiyor." diye cevap verdi.

"BİZ BİZE YETERİZ"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Bazı AB üyesi ülkelerin Türkiye'deki büyükelçilerinin, geçtiğimiz hafta HDP Grup toplantısına katılmaları her şeyden önce yüzsüzlük, sorumsuzluk ve samimiyetsizliktir. Avrupalı olmanın yolu Kandil'e çıkıyor, canilerle kesişiyor, Türk düşmanlığında sabitleniyorsa, diyeceğim odur ki kimseye ihtiyacımız olmayacağından, biz bize yeteriz." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?