banner39

Bahçeli'den Fırat Çakıroğlu davası ile ilgili mesaj

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "İfade etmeliyim ki, evladım Çakıroğlu'nu şehit eden katillerle ilgili iki yıldır süren davanın sonuçlanması memnuniyet vericidir. Katil ağırlaştırılmış müebbet ceza almış, bir nebze de olsa adalet yerini bulmuştur" dedi

Güncel 19.07.2017, 21:46 19.07.2017, 21:46
Bahçeli'den Fırat Çakıroğlu davası ile ilgili mesaj

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nün öldürülmesiyle ilgili davada  verilen karar için açıklama geldi.

Devlet Bahçeli, "İfade etmeliyim ki, evladım Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu şehit eden katillerle ilgili iki yıldır süren davanın sonuçlanması memnuniyet vericidir. Katil ağırlaştırılmış müebbet ceza almış, bir nebze de olsa adalet yerini bulmuştur. Fırat geri gelmeyecek olsa da, yüreklere su serpilmiştir." ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Twitter hesabı üzerinden bulunduğu paylaşımda, iki türlü davanın olduğunu, bunlardan birinin hukuki, yargısal nitelikte, diğerinin ise yüksek bir ülküye adanmanın mükafatı ve muazzez hali olduğunu vurguladı.

Devlet Bahçeli, "İfade etmeliyim ki, evladım Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu şehit eden katillerle ilgili iki yıldır süren davanın sonuçlanması memnuniyet vericidir. Katil ağırlaştırılmış müebbet ceza almış, bir nebze de olsa adalet yerini bulmuştur. Fırat geri gelmeyecek olsa da yüreklere su serpilmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

"BİR DAVAYA BAŞ KOYMUŞ KİŞİLERİN BİRBİRİNE ÇAMUR ATMASI KABUL EDİLEMEZ BİR İLKELLİKTİR"

Adaletin, bir hakkın haklısına gecikmeksizin iadesi olduğunu ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:

"Şehidimiz huzurla yatsın, geride bıraktığı dava arkadaşları hakkını koruyacaktır. Dava arkadaşlığı sorumluluk ve fedakarlık gerektirir. Hepsini geçtik, sabır ve iyi niyetli olmayı gerektirir. Ülküdaşlık hukuku çiğnenmeyecek, çiğnetilmesine göz yumulmayacak büyük, tarihi ve kutlu bir bağdır. Bu bağ kırılmaz, kopmaz, koparılamaz. Dava arkadaşlarının birbirine saygılı, müşfik, muhabbet dolu olması kaçınılmaz bir görevdir. Asılsız isnat, itham ve iftira davaya sığmaz."

Sosyal medyayı silah gibi kullanarak, bir davaya baş koymuş kişilerin birbirine çamur atmasının kabul edilemez bir ilkellik ve ilkesizlik olduğunu kaydeden Bahçeli, aslı astarı, önü arkası belli olmayan şüphe ve vehimlerle itibar suikastına, haysiyet cellatlığına soyunmanın tehlikeli bir savrulma olduğuna işaret etti.

 

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?