banner15

Bahçeli'den Kuzey Irak'taki referanduma tepki

MHP lideri Bahçeli, Kuzey Irak'ta yapılması planlanan referanduma tepki gösterdi

Bahçeli'den Kuzey Irak'taki referanduma tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kuzey Irak'ta IKBY tarafından yapılması planlanan bağımsızlık referandumuna, "Türkiye her türlü ihtimali planlamalı. Güney sınırında hasmane oluşumlara göz açtırmamalı. Türkiye her türlü fitnetyi odağında etkisiz hale getirmeli." sözleriyle tepki gösterdi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, bir bayrama kavuşmanın hazzını milletçe yaşadıklarını belirterek, kurbanın Allah’a manen ve ruhen yakınlaşmanın eşsiz bir fırsatı olduğunu vurguladı.

Bayramların, umutsuzluğun koyu sisini dağıtan, karamsarlığın kalın örtüsünü kaldıran, husumet ve kutuplaşmanın keskin ucunu törpüleyen birlik ve beraberlik meşalesi, dayanışma ve kardeşlik membaı olduğunu ifade eden Bahçeli, "Kurban, aynı zamanda birbirimize daha yakın durmanın, birbirimizi tanıyıp önyargıları parçalamanın mübarek ve muazzez bir imkanıdır. Sıkılı yumrukları açmak için bayramlaşmalıyız. Gerginlikleri yumuşatmak, küslükleri bitirmek, küskünleri barıştırmak için bayramı bir kucaklaşma vesilesi olarak değerlendirmeliyiz." açıklamasını yaptı.

Türkmen yurtlarının asil ve asli sahiplerinden koparılmak istendiğine dikkati çeken Bahçeli, buna asla müsaade edilmemesini istedi.

"Çünkü Türkmeneli Türk'ün öz yurdudur. Kerkük Türk'tür, mütecaviz emel, hedef ve etnik soykırıma tabi tutulamayacaktır." ifadesini kullanan Bahçeli, Türkiye'nin her türlü ihtimali, stratejik ve milli güvenlik şuuru kapsamında planlayarak, güney sınırları boyunca senaryosu yazılan hain ve hasmane oluşum ve yapılara göz açtırmaması, fitneyi odağında etkisiz hale getirmesi gerekliliğini aktardı.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2017, 14:17
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35