banner15

Bahçeli'den TSK ve MİT itirazı

Bahçeli, MİT ve Genelkurmay'ın cumhurbaşkanlığına bağlanmasının zararlı olmayabileceğini ancak bunun zamanı olmadığını savundu

Bahçeli'den TSK ve MİT itirazı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "Türk milleti ordusuna sırtını güvenle dönebilmelidir. Ordu-millet kaynaşması eski mevkisine taşınmalıdır." dedi.

Genelkurmay Başkanlığı ile MİT Müsteşarlığının Cumhurbaşkanlığına bağlanması tartışmalarını değerlendiren Bahçeli, "Genelkurmay Başkanlığı ile MİT Müsteşarlığının Cumhurbaşkanlığına bağlanma arayışı zararlı değilse bile zamansız ve manasızdır." diye konuştu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Demokrasiyi askıya alan veya almaya kalkışan her karar geleceğimizden çalmıştır. Yakın tarihimizdeki hiçbir askeri teşebbüs 15 Temmuz kadar acımasız, insanlık dışı olmamıştır. Az kalsın Türkiye işgal ve imha edilecekti. Az kalsın Türkiye Cumhuriyeti tarih sahnesinden silinip gidecekti. Milli birlik ve dayanışma ruhu FETO'yu durdurmuş hesaplarını boşa çıkarmıştır.

''FETO'NUN BIRAKTIĞI YIKIMI PKK TAMAMLAMAK ÜZERE GÖREVDE''

FETO'nun devlet ve millet üzerinde açtığı yara derindir. FETO'nun eylem yoldaşı PKK işbaşındadır, cinayet devriyesindedir. FETO'nun yarım bıraktığı yıkımı PKK tamamlamak üzere görevdedir.

''DELİL 15 TEMMUZ GECESİ TÜM TÜRKİYE'DİR''

ABD 15 Temmuz FETÖ darbe girişimine neden sert tepki koymak yerine çelişkili mesajlar vermiştir? Papa'nın 'Türkiye'de ne olduğundan emin değilim' sözleri nasıl yorumlanmalıdır? ABD, FETÖ'yü lanetliyorsa, o meczup teröristi Türkiye'ye iade eder. Delil 15 Temmuz gecesi tüm Türkiye'dir.

''TSK'NIN ANA GÖVDESİNDEKİ DÜZENLEMELER ACELEYE GETİRİLDİ''

TSK'nın ana gövdesinde yapılan düzenlemeler aceleye getirilmiştir. TSK'nın yeniden yapılanması önemlidir elbette ihtiyaçtır ancak kuvvet komutanlarının Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanmasının yeni sorunlar getireceğini görmek zorundayız. TSK'da yeniden yapılanma geniş mutabakatla olmalı.

''ZARARLI DEĞİLSE BİLE ZAMANSIZ VE MANASIZ''

Türk milleti ordusuna sırtını güvenle dönebilmelidir. Ordu-millet kaynaşması eski mevkisine taşınmalıdır. Genelkurmay Başkanlığı ile MİT Müsteşarlığının Cumhurbaşkanlığına bağlanma arayışı zararlı değilse bile zamansız ve manasızdır.

''VATAN NÖBETİ BEKLEYENLERE PARMAK SALLANMASIN''

Çok değil 7 yıl önce başlayan Ergenekon ve Balyoz davalarında mahkum olan askerlerimizin kumpasa kurban gittikleri net bir şekilde anlaşılmıştır. TSK içindeki darbeciler ayıklansın ancak askerin itibar ve haysiyeti ezilmesin linç edilmesin. Vatan nöbeti bekleyenlere parmak sallanmasın, sürekli suçlanmasın.''

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2016, 13:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35