Bahçeli'den üç büyük şehir için uyarı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, erken seçimlerle ilgili "İstanbul, Ankara ve İzmir'in şer ittifakının eline geçmesi yeni sistemi tartışmaya açabilir" açıklamasında bulundu

Bahçeli'den üç büyük şehir için uyarı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2019 Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde CHP'nin vurgu yaptığı İstanbul, Ankara ve İzmir'in 'şer ittifakının eline' geçmesi durumunda cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin tartışmaya açabileceğini kaydetti. 

Bahçeli, yerel seçimde ittifaka kapı aralayan çıkışına ilişkin olarak, “Ülkenin geleceğine yönelik hassasiyetlerimizi pazarlık konusu yapmayız. İstanbul, Ankara ve İzmir’in şer ittifakının eline geçmesi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini tartışmaya açabilir. Kayyum yönetimindeki belediyelerin de PKK’nın siyasi uzantılarında kalması uluslararası arenada sıkıntılı bir mesaj ve görüntü oluşturur” diye konuştu.

Af talebinin arkasındayız

Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre MHP lideri Bahçeli, önceki akşam MHP Başkanlık Divanı’nda yerel seçimde ittifak ve af konusundaki tartışmaları değerlendirdi. Bahçeli, AKP'lilerin “gündemimizde yok” dediği af teklifine ilişkin olarak da “Sonuna kadar arkasındayız” değerlendirmesini yaptı.

Af teklifinin “genel af” değil, infaz sürelerinde değişiklik içerdiğini, genel af gibi algılanmasının doğru olmayacağını kaydeden Bahçeli, “Meclis nasıl karar verirse... Nihayetinde 50 milletvekilimiz var. Toplumsal beklenti ve ihtiyaç oluştu. Bunu dikkate almak lazım” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 10:01
banner53
YORUM EKLE

banner39