banner39

Bakan Bozdağ: Siyasi partilere yakışmaz

Adalet Bakanı Bozdağ, "İfade özgürlüğü bahanesiyle terör destekleyicilerinin destekçisi olmak siyasi partilere yakışmaz, hele demokratik siyaset yapan, milletin iradesiyle siyaset yapanlara hiç yakışmaz." dedi.

Güncel 05.10.2016, 19:08 05.10.2016, 19:08
Bakan Bozdağ: Siyasi partilere yakışmaz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Bakan Bozdağ'a dernek tarafından hazırlanan Anadolu medyasının sorunları ve gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili bir rapor sunuldu.

Kabulde terör örgütü propagandası yaptığı için kapatılan yayın kuruluşlarına değinen Bozdağ, şunları kaydetti:

"Kapatılan bazı yayın organları var. Yayın organları niye kapatılıyor ona bakmak lazım. Terör örgütleriyle Türkiye mücadele ediyor mu, ediyor. Terör örgütünün propagandasını bir televizyon yapıyorsa onun gereğini yapacağız. Dünyanın hiçbir demokratik hukuk devleti kendi ülkesinde yayın yapan televizyon veya gazetenin terör örgütünün propagandasını yapmasına, terör örgütünün terörist devşirmesine, terör örgütünün amaçlarına hizmet etmesine izin vermez. Örneğin El-Kaide terör örgütü, Amerika'da veya Almanya'da, Fransa'da veya İngiltere'de, İspanya'da, Avusturalya'da veya başka bir ülkede bir televizyon kursa, radyo kursa, gazete çıkarsa, dergi çıkarsa ve o ülkenin aleyhine eylem yapmak üzere teröre destek verse Almanya buna müsaade eder mi, Fransa buna müsaade eder mi?

Dünyanın demokratik hukuk devleti olup da terör örgütünün eylem yapmasına her gün onlarca vatandaşını şehit eden teröristlerin cenaze merasimlerini adeta bir kahramanmış gibi veren ve terörü yücelten, kutsayan saçma sapan anlayışları haberlerinde, yorumlarında, yayınlarında yer verdiği zaman buna müsaade eder mi? Demokratik bir hukuk devleti, kendi ülkesinde terör örgütünün yayın yapmasına izin vermez. Türkiye de izin vermez. Hiç kimse bunu basın yayın özgürlüğüyle irtibatlandırmasın. Devletin birliğini, bütünlüğünü bozmaya çalışan yayınların kapatılması doğrudur."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?