banner39

Bakan Çelik'ten Almanya'ya sert cevap

AB Bakanı Çelik'ten, Almanya Başbakan Yardımcısı Gabriel'in "siyasi hayatı boyunca Türkiye'nin AB'ye üye olduğunu görmeyeceği" yönündeki açıklamalarına cevap geldi

Güncel 29.08.2016, 15:35 29.08.2016, 16:45
Bakan Çelik'ten Almanya'ya sert cevap

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "AB, ayrımcılığın, yabancı düşmanlığının ve islamofobinin tırmanışa geçtiği bu dönemde önce kendisini dürüstçe ve tarafsız olarak yargılamalıdır." dedi.

Bakan Çelik, Almanya Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sigmar Gabriel'in "siyasi hayatı boyunca Türkiye'nin AB'ye üye olduğunu görmeyeceği" yönündeki açıklamalarına, Twitter hesabından cevap verdi.

Gabriel'in, AB'ye katılım sürecinde Türkiye bütün gereklilikleri yerine getirse bile Avrupa'nın Türkiye'yi kabul etmeyeceği yönündeki değerlendirmesini de hatırlatan Çelik, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Böylesi görüşler AB'yi, geleceğine ilişkin ciddi risklere açık hale getiriyor. Böyle görüşler karşısında Türkiye'yle ilgili endişelenecek bir durum yok. Ancak AB'nin geleceği için endişelenmek doğru olacaktır. Bir politikacının, siyasi kariyerini her şeyin merkezine koyarak oradan hareketle yorum yapması doğru değildir. AB, ayrımcılığın, yabancı düşmanlığının ve islamofobinin tırmanışa geçtiği bu dönemde önce kendisini dürüstçe ve tarafsız olarak yargılamalıdır."

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?