Bakan Davutoğlu'dan gözaltı açıklaması

Bakan Davutoğlu'nun bir korumasının Suriye zirvesinin sızdırılmasıyla ilgili gözaltına alındığı iddia edildi ancak iddia bizzat Davutoğlu tarafından yalanlandı

Bakan Davutoğlu'dan gözaltı açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığı’ndaki Suriye zirvesinin tapelerinin sızması ile ilgili soruşturmada Bakan Ahmet Davutoğlu’nun koruması gözaltına alındığı iddia edildi. Davutoğlu ise iddiaları yalanladı..

Habertürk gazetesinin bugünkü manşetinde dinleme cihazının Bakan Davutoğlu'nun çantasına yerleştirildiği iddia edildi. Haberde çantayı korumanın toplantı odasına getirip, sonra çıkardığı belirlendiği öne sürüldü.
 
Ses kayıtlarının ise internete Almanya'dan yüklendiği belirlendi.
 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise iddiaları yalanladı. Davutoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün haberlere yansıdığı şekliyle koruma ekibinden herhangi bir arkadaşımızın gözaltına alınması ya da şüpheli muamelesi görmesi söz konusu değildir. Bu haberlere karşı, özellikle kamuoyumuzun hassasiyet içinde olmasını rica ederem. Bu haberlerin bir kısım yönlendirme, manipilasyon ve belki de muhtemel kaynakları örtebilmek için yapılabilecek saptırma haberlerdir. Biz konuşana kadar, ilgili birimlerimiz konuşana kadar, hiçbir şekilde bu haberlere itibar edilmemesini rica ediyorum" dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Müsteşar Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler'e ait olduğu iddia edilen ses kayıtları internete düşmüş ve Youtube bu yüzden erişime engellenmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2014, 15:05
banner53
YORUM EKLE

banner39