banner39

Bakan Işık: Amiri yerine abisinden talimat alanları tutmayız

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "TÜBİTAK'ta amiri yerine abisinden talimat alan insanları asla tutmayacağız, bu net" dedi

Güncel 05.03.2014, 10:57 05.03.2014, 12:06
Bakan Işık: Amiri yerine abisinden talimat alanları tutmayız

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Türkiye'de hiç bir iç yapının bu kadar geniş bir dinlemeyi dışarıdan destek almadan gerçekleştirebileceğini düşünmüyorum" dedi

AA Editör Masası'na konuk olan Bakan Işık, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Işık'ın açıklamaları şöyle:

- Işık, kriptolu telefonlarda dışarıdan sisteme girmenin, içeriden yardım alınmadan mümkün olmadığını belirterek, "Fakat hırsız evdeyse ne yapacaksınız? Kriptolu telefonların dinlendiği net. Bizim ortaya çıkarmaya çalıştığımız bunu kim dinlemiş, nasıl dinlemiş" dedi.  

- Fikri Işık, kriptolu telefonlara ilişkin tüm sistemi gözden geçirmek zorunda olduklarını belirterek, "Şu anda TÜBİTAK içerisinde iki aşamalı bir soruşturma yürütüyoruz. Yaptığımız inceleme ve soruşturmaların sonucunda gerekli görürsek adli soruşturmaya başvurabiliriz" dedi.  

- "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün DDK'ya verdiği talimat tüm sisteme yönelik. Bundan büyük memnuniyet duyuyorum. Çünkü Türkiye artık bu yükten kurtulmalı" 

- "TÜBİTAK'ta amiri yerine abisinden talimat alan insanları asla tutmayacağız, bu net"

- Fikri Işık, üniversite sınavında ilk 5 bine giren öğrencilerden temel bilimleri tercih edenlere aylık 2 bin lira, 5 bin ile 10 bin arasındaki öğrencilerden temel bilimleri tercih edenlere ise aylık bin lira burs verileceğini açıkladı.  

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?