Bakan Müezzinoğlu Suudi Arabistan'a gidiyor

Müezzinoğlu, "İslam İşbirliği Teşkilatı Türkiye Sağlık Alanında Teknik İşbirliği Değerlendirme Toplantısı"na katılmak üzere yarın Suudi Arabistan'a gidecek

Bakan Müezzinoğlu Suudi Arabistan'a gidiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Türkiye Sağlık Alanında Teknik İşbirliği Değerlendirme Toplantısı'na katılmak ve İİT Genel Sekreteri İyad Madani ile görüşmelerde bulunmak üzere, yarın Suudi Arabistan'a gidecek.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Müezzinoğlu Suudi Arabistan temasları çerçevesinde, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Merkezinde gerçekleşecek toplantılara katılacak ve Genel Sekreter Madani ile ikili görüşmede bulunacak. Müezzinoğlu iki gün sürecek ziyareti kapsamında, Mekke'de bulunan Diyanet Hastanesinde de inceleme yapacak.

Türkiye, Kasım 2015'te gerçekleştirilen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 5. Sağlık Bakanları Konferansı’nın ardından, İİT Sağlık Yönlendirme Komitesi’nin başkanlığı görevini iki yıl için devralmıştı. Bakanlar Konferansı’nda alınan kararların İİT ve üye ülkeler nezdinde uygulanmasını takip etmek ve teşkilatın sağlık politikalarına yön vermek, komitenin temel görevi arasında yer alıyor.

Aynı zamanda İİT Sağlık Stratejik Eylem Programı (SHPA 2014-2023) kapsamında belirlenen 6 lider ülkeden biri olan Türkiye, "Hastalıkların Önlenmesi ve Kontrolü" liderliğini yürütüyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 13:17
banner53
YORUM EKLE

banner39