Bakan Yıldırım: Yakında 4G'ye geçiyoruz

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, "4G'de yılları konuşmuyoruz. Yakın bir vadede 4G'ye geçiş yapacağız. Süreci başlatmamız aylar mesafesinde" dedi.

Bakan Yıldırım: Yakında 4G'ye geçiyoruz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, mobil iletişimde dördüncü nesil teknolojisi olan 4G için süreci yakın vadede başlatacaklarını açıkladı.

Turkcell'in düzenlediği toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Bakan Yıldırım, "Teknolojinin bir gelişme süreci var. Aynen çan eğrisi gibi. Avrupalı bunu daha yükselme başlamadığı noktada verdi, biz zirveye yakın bir yerde verdik. Hepsinden daha verimli kullandık. 4G'de de politika bu. 4G'de yılları konuşmuyoruz. Yakın bir vadede 4G'ye geçiş yapacağız. Süreci başlatmamız aylar mesafesinde" dedi.

Yıldırım ayrıca, operatörlerin 4G'ye geçiş sürecinde ortak altyapıyı kullanmalarından yana olduklarına dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2013, 16:12
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 7 yıl Önce

Bu devlet gösterişten başka birşeyden anlamazmı ki? Sanki 3G 'yi kullandık sıra 4G'ye geldi. Herşeyi parası olan kullanabiliyor. Bu adımlar millet için filan değil. Kendileri ve dengi olanlar için. Bunun üzerinden bile millete siyaset yapıyorlar. Devlet artık çok değişti, hizmetin yerini siyaset (yalanlar, gösterişler vs.) aldı.

banner39