banner39

Bakan Yıldız: İşçilere henüz ulaşamadık

Bakan Yıldız, Ermenek'te İşçilerin bulunma ihtimali yüksek olan bölgeye bugün girileceğini belirterek henüz kimseye ulaşılamadığını söyledi

Güncel 03.11.2014, 14:02 03.11.2014, 14:15
Bakan Yıldız: İşçilere henüz ulaşamadık

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ermenek'te yaşanan maden kazası sonrası yürütülen çalışmalara dair, "Şu anda ulaşabildiğimiz bir kardeşimiz yok" dedi.

Bakan Yıldız, "Hem nefeslikten hem de desandreden bu pasa çıkışlarını düzenli bir şekilde aktarmamız gerekiyor. Bir nevi bin 250, bin 300 metrelik maden ocağının altındaki bütün yapıyı belki de tek tek elden geçirmemiz gerekiyor. Şu anki karşılaştığımız tablo bu" şeklinde konuştu.

"İşimizin kolay olmadığını dün söylemiştim, bugün bunun bir kez daha altını çizmek isteriz" diyen Bakan Yıldız, "Zamana ihtiyacımız olabilir. Ne kadar zamana ihtiyacımızın olduğunu da her geçen metreyle, her geçen yeni kabloyla beraber ancak o zaman belirleyebiliriz. Şu anki geldiğimiz nokta, tahmin ettiğimizin de daha üzerinde zor bir nokta" ifadelerini kullandı.

Yıldız, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İki ihtimal var, baraj seviyesinin düşük olmasından dolayı yağmur ve yüzey sularından dolayı deponun bir anda boşalması, diğeri de ordaki nehir tipinin ya da akarsunun oraya akıyor olması. Ama şu anda beslenmiyor."

Bakan Taner Yıldız, "(İşçilerin bulunma ihtimali yüksek olan bölge) Bugün o bölgelere de giriliyor. Hem oksijen hem metan gazı hem de karbondioksit seviyeleri olduğu için orada çok daha dikkatli çalışılması lazım. Dün bir keşif yapıldı ancak henüz bir kardeşimize ulaşabilmiş değiliz" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?