banner39

Bakan Yıldız: Soma'dan alınacak ders var

Enerji Bakanı Taner Yıldız, arama çalışmalarının sonlandırıldığı Soma'daki maden kazasıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Yıldız, madencilik sektörü için Soma'da alınacak büyük bir ders olduğunu söyledi

Güncel 17.05.2014, 17:20 17.05.2014, 18:03
Bakan Yıldız: Soma'dan alınacak ders var

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Soma'daki maden ocağında arama çalışmaları sonlandırıldı. Çalışmaların sona ermesiyle ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız açıklama yapıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Soma'daki maden faciasının gerçek nedeninin teknik, idari ve birçok açıdan değerlendirileceğini, madencilik dünyasının burada çıkaracağı çok ders olacağını söyledi

Bakan Yıldız, arama çalışmalarının tamamlanmasından sonra burayı terk etmeyeceklerini, koordinasyonun bundan sonra da ailelere her türlü destek şeklinde devam edeceğini söyledi.

Yıldız, Soma'da facianın meydana geldiği madende Suriyeli işçilerin çalıştırıldığına dair iddialar konusunda, "Şu acının içerisinde bu kadar ağır iftiraların yapılması ancak bunu yapanı küçültür" dedi.

Yıldız'ın açıklamalarından satırbaşları:

Madencilik dünyasının buradan çıkaracağı çok çok ama acı dersler var. Ucu nereye dokunuyor olursa olsun hem hukuki hem idari açıdan gereği neyse yapılacaktır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın aile destek çalışmaları aynen devam edecektir.

Genelkurmayımıza, Kızılayımıza, AFADımıza, üniversitelerimize tek tek teşekkür ediyoruz.

Teşekkür etmek istediğim, siyasi partilerimizin başkanları, başta cumhurbaşkanımız, meclis başkanımız ve KKTC temsilcilerimiz hep beraber aynı acıyı paylaştık.

Bütün emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Burada hayatını kaybeden 301 madenci kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabır diliyorum.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?