banner39

Bakan Yıldız: Suyun 4'te 3'ünü tahliye ettik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "Şu anda 10-12 bin ton suyun dörtte üçü alındı. Bize 300 metrelik bir çalışma alanı açıldı" dedi

Güncel 02.11.2014, 12:45 02.11.2014, 12:57
Bakan Yıldız: Suyun 4'te 3'ünü tahliye ettik

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karaman Ermenek’te maden kazası yaşanan işletmede yürütülen çalışmalara ilişkin, "Şu anda toplam 10, 12 bin ton suyun 4'te 3'ü alınmış durumda. 4'te 1'i kaldı orada. Yani 2 bin 500 ton civarında bir su kaldı. İçinde tabi çamur var. Suyun 4'te 3'ü alındıktan sonra bize 300 metrelik bir çalışma alanı açıldı, olası bir işçi kardeşimiz varsa ona ulaşmak açısından" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:
"Bir sonraki adımlarla alakalı ne süre ne de iş konusunda herhangi bir taahhütte bulunmak istemiyoruz. Çünkü gerçekçi olmayan noktalar çıkabilir"
"Madendeki çamur çekilecek, talimat verdik. 300 metreyi aşan bir yürüme yolu var. Arkadaşlarımız oraya girdi."
"Her işçimizin gideceği yerin, çamur çekecek ekiplerin havalandırılmış bölgelerde çalışması gerekiyor."
"Arama kurtarma ekiplerinin güvenliğini sağlayarak çalışmaları yürütmemiz gerekiyor."
"Şu an itibarıyla ulaşılan işçi kardeşimiz yok."

BASINA YANSIYAN TABUT FOTOĞRAFLARI

Bakan Yıldız bazı basın organlarında yayınlanan tabut fotoğraflarıyla ilgili olarak, "Biz her türlü ihtimali göz önünde bulundurmamız lazım ama her türlü. Bunla alakalı Adli Tıp Kurumu, Sağlık Bakanlığı ve Ermenek Devlet Hastanesi ile ilgili her türlü ihtimali göz önünde bulundurmamız lazım. Ne yazık ki böyle bir güçlü ihtimal var. Bunu görmezlikten gelemeyiz. Ama ben o tabut fotoğraflarının yayınlanmış olmasını basın açısından doğru bulmadığımı sizlerle paylaşmak isterim. Sizden sakladığımız bir şey yok. Aynı şekilde oradaki gerçekleri, olanı yansıtmanın haricinde sizin de bir amacınızın olmadığını bildiğimiz için gerçeklerin her birini sizinle paylaşıyoruz. Görüntüler dağıttık. O görüntüleri de aynı şekilde paylaşıyoruz" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?