banner39

Balyoz duruşması Pazartesi devam edecek

Balyoz davasının Yargıtay 9. Dairesi'nde görülen tamyiz duruşması verilen aranın ardından Pazartesi günü devam edecek...

Güncel 10.08.2013, 11:51 10.08.2013, 11:51
Balyoz duruşması Pazartesi devam edecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Balyoz Planı davası temyiz duruşması, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle verilen bir haftalık aranın ardından pazartesi günü kaldığı yerden devam edecek.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi heyetinin soyada göre belirlediği savunma sırası kapsamında duruşma, 63. avukatın savunmasıyla başlayacak. Duruşmalar, daha önceki haftalarda olduğu gibi pazartesiden perşembeye kadar aralıksız sürecek.

Duruşmada, üç haftada 12 gün savunma yapılırken 62 avukat 260'ın üzerinde sanık için savunmasını tamamlamıştı.

Dairenin belirlediği savunma düzenine göre 97. sıraya gelinirken, sırası geldiği halde duruşmada hazır bulunmayanlarla birlikte 55 avukat henüz söz almadı. Sırası geldiği halde salonda bulunmayan avukatlara soyadına göre yapılan sıralamanın tamamlanmasının ardından söz verilecek.

Davanın önemli isimlerinden Çetin Doğan, Özden Örnek, Bilgin Balanlı, Ergin Saygun, Engin Alan, Mehmet Otuzbiroğlu ve Dursun Çiçek savunmaları yapılan sanıklar arasında yer alıyor. Bu isimlerden bazılarının henüz söz almayan avukatları da pazartesi gününden itibaren gelecek oturumlarda savunma yapabilecek.

15 Temmuz'da başlayan duruşmada, 117 avukattan 62'si savunmasını tamamlamış, duruşmaya Ramazan Bayramı tatili nedeniyle bir hafta ara verilmişti.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?