banner15

Baransu'nun çocukları soyadlarını değiştirdi

Balyoz soruşturmasında Kumpas davasının tutuklusu gazeteci Mehmet Baransu'nun iki çocuğunun ''Baransu'' olan soy ismi, eski eşinin başvurusu üzerine mahkeme kararıyla değiştirildi

Baransu'nun çocukları soyadlarını değiştirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

''Balyoz soruşturmasında Kumpas'' davasında tutuklu yargılanan gazeteci Mehmet Baransu'nun boşandığı eşi Esra Konur, avukatı Murat Sultansu aracılığıyla, Baransu'dan olan iki çocuğunun soy isimlerinin "Konur" olarak değiştirilmesi talebini içeren dilekçesini, İstanbul 17. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sundu.

İstanbul 17. Asliye Hukuk Mahkemesinde yapılan karar duruşmasına, davacı Esra Konur ve avukatı Murat Sultansu ile Nüfus Müdürlüğü Temsilcisi Timur Hürdoğan katıldı.

ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİSİNİN DÜŞÜNÜLEREK SOY İSİM DEĞİŞİKLİĞİ İSTENDİ

Duruşmada söz alan davacı Konur, çocuklarının okullarda ismi okunduğunda ''Aaa sen Baransu'nun çocuğu musun baban nerede'' diye sorduklarını ve çocukların bu durumdan sıkıldıklarını bu nedenle soy adlarının değiştirilmesini talep etti.

Duruşmada tanık olarak dinlenilen davacının kuzeni de çocukların ''Baransu'' soy isminden rahatsız olduklarını, dışarıda sürekli çocuklara, ''darbeci-FETÖ'cü'' çocuğu şeklinde ithamlarda bulunulduğunu belirterek, özellikle büyük çocuğun sokağa çıkamaz duruma geldiğini, bu nedenle çocukların psikolojisinin de düşünülerek soy isimlerinin değiştirilmesini istedi.

Mahkeme, davacı Esra Konur'un talebini kabul ederek, çocuklar H.B ve D.B'nin soy isimlerinin ''Konur'' olarak değiştirilmesine karar verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 15:49
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48