banner39

banner35

Barış Pınarı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 637 oldu

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Barış Pınarı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG'li terörist sayısının toplam 637 olduğu bildirildi.

Güncel 16.10.2019, 07:42 16.10.2019, 07:50
Barış Pınarı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 637 oldu

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan ve Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından desteklenen Barış Pınarı Harekatı başarıyla sürdürülüyor.

Gün gün Barış Pınarı Harekatı
Milli Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Fırat’ın doğusunda devam eden Barış Pınarı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li terörist sayısı toplam 637 oldu." denildi.

58 yerleşim yeri terörden kurtarıldı, teröristler kaçmaya başladı

Suriye Milli Ordusu ile birlikte hareket eden Mehmetçik, harekatta bugüne kadar 2 ilçe merkezi (Rasulayn ve Tel Abyad) 1 belde ve 56 köy olmak üzere toplam 58 yerleşim yeri terörden arındırıldı.

Terör örgütü ise çareyi kaçmakta ve teslim olmakta buluyor. PKK/YPG'li teröristler sivil kıyafetlerle yerel halkın arasına karışıp kaçmaya çalışıyor.

Ayrıca, harekat kapsamında terör örgütleri için stratejik öneme sahip olan M4 kara yolunun da kontrolü sağlandı.

Kaynak: TRT Haber

Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?