banner15

'Barışa kulak tıkayanları lanetliyoruz!'

Türkiye Gönüllü Teşekküllüler Vakfı Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Hamza Akbulut, ABD Büyükelçiliği’nin 14 Mayıs 2018’de Tel Aviv'den Kudüs'e taşınması ve İsrail’in Gazze'de yaptığı katliam ile ilgili basın açıklaması yayınlayarak sert tepki gösterdi.

'Barışa kulak tıkayanları lanetliyoruz!'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Büyükelçiliği’nin 14 Mayıs 2018’de Tel Aviv'den Kudüs'e taşınması ve İsrail’in yaptığı katliam ile ilgili Türkiye Gönüllü Teşekküllüler Vakfı (TGTV) Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Hamza Akbulut tarafından bir basın açıklaması yayınladı.

 “Barışa kulak tıkayanları lanetliyoruz” başlıklı yazının tamamı şu şekilde:

"Kudüs’ü yıllardır fiili başkent olarak kullanan İsrail, Amerika Birleşik Devletleri’ni gayri meşru zemine çekerek, BM kararlarına rağmen ABD Büyükelçiliği’nin 14 Mayıs 2018’de Tel Aviv'den Kudüs'e taşınmasını sağlamıştır. İsrail ve ABD’nin bu adımları uluslararası toplum nezdinde gayrimeşru olup bir provokasyondur. Trump'ın Kudüs'ü başkent olarak tanıma kararı işgali ve Yahudileştirme politikasını meşrulaştırma yolunda atılmış bir adımdır.

Barışa kulaklarını tıkamış, siyonist devlet çeteleri için baskı, şiddet ve öldürme sıradan hale gelmiştir. Bu hukuksuzluğa karşı çıkarak, yapılan haksızlığı telin etmek üzere biraraya gelen Filistinli kardeşlerimizi katledenler insanlık suçu işlemişlerdir.

Bu alçak katliamın azmettiricisi ABD, tetikçisi terör devleti İsrail olmuştur. Tarih ve insanlık önünde telin ediyoruz. Bu insanlıktan nasipsiz zorbaların, dünya kamuoyu önünde yaptıkları alçakça katliamlara karşı tüm dünyayı harekete geçmeye davet ediyoruz.

ABD’nin hamiliğinden güç alan terör devleti İsrail, bölge devletleri ve halkı için tehdittir. Yahudileştirme politikasıyla Filistinlileri göçe zorlayan bu azgınlaşmış güç karşısında islam dünyası birliği adımları ivedilikle atılmalıdır. Dünyaya bir virüs gibi yayılan siyonistler, sadece ülkeler için değil, medeniyetler için de bir tehdit haline gelmiştir. Dünya barışı için İsrail sınırlandırılmalıdır.

Filistin halkı sadece İslamın değil, dünyadaki vicdan sahibi tüm insanların da onurudur. Onlar, yakılmak istenen fitne ateşini söndürmek için ilk suyu döken insanlık kahramanlarıdırlar. Şehitlerimizi minnetle yad ediyor, yaralılarımıza şifa olacak yardım ve destek çalışmaları için tüm kurum ve kuruluşları yardıma davet ediyoruz.

BM kararlarını tanımayan ülke sayısının artması dünya barışı için karamsarlık vericidir. Adalet ve barış için yeni uluslararası mekanizmalara ihtiyaç vardır.

İslam dünyası, Filistin topraklarında, bir İsrail sorunumuzun olduğunu unutmamalıdır. Gelecekteki barışımız, kötülerle mücadele etmesini bilenlerin eliyle gelecektir. İsrail tehlikesi karşısında islam dünyası ortak hareket etmelidir.

Filistin’de baş gösteren son olayların baş müsebbibi İsrail’i lanetliyoruz. Ülkemize ve islam dünyasına karşı yapılan tüm haksız girişimlere karşı milletimizi uyanık olmaya, birlik ve beraberlik içinde tek ses ve tek yürek olmaya davet ediyoruz."

GAZZE KATLİAMINDA  62 ŞEHİT

İsrail askerlerinin, Gazze sınırında ABD'nin Kudüs kararını protesto etmek ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen göstericilere ateş açması sonucu 62 Filistinli şehit olmuş, 2 bin 770 kişi de yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 09:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35