banner39

Başbakan Erdoğan: Hedefimiz yüzde 38,8'in üstü

Başbakan Erdoğan, yerel seçim öncesi milletvekilleriyle yaptığı ilk toplantıda batılı güçler ile "paralel yapı"nın kendilerinin yüzde 38'in altına düşmelerini beklediğini belirterek ilk hedeflerinin yüzde 38'in üzerine çıkmak olduğunu söyledi

Güncel 20.02.2014, 13:28 20.02.2014, 13:28
Başbakan Erdoğan: Hedefimiz yüzde 38,8'in üstü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yerel seçim öncesi gruplar halinde milletvekilleriyle bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ilk toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

“Paralel yapının, yüzde 30’un altına düşerse AK Parti gider" hesabı yaptığını dile getiren Babakan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "30 Mart’ta böyle bir güçleri olmadığını görecekler. 2009’daki oyumuz yüzde 38.8. Bunun üzerinde aldığımız her oy başarıdır. Uluslararası güçler bizim oy oranımıza göre pozisyon belirleyecek."

Bürokraside cemaat korkusunun kırıldığını da kaydeden Erdoğan, "Hakim, müktedir olarak bunları görüyorlardı. o zaman bilgi ve belge akışı söz konusu değildi. Ama şimdi bunlar ve yaptıkları hakkında yağmur gibi belge ve bilgi akıyor" ifadelerini kullandı.

KOPMA NOKTASI MİT SORUŞTURMASI

7 Şubat 2013 yılındaki MİT kriziyle ilgili değerlendirme de yapan Erdoğan, o tarihte 'paralel yapı'dan şüphelenmeye başladığını söyledi.

NTV'nin haberine göre Erdoğan, şöyle konuştu: "O dönem paralel yapının ileri gelenlerini çağırıp sorduk. ‘Bizden nasıl şüphe edersiniz?’ dediler. Ama sonrasında gördük ki, bu olayı onlar tezgahlamışlar. Bu kadar yalana, bu kadar hesapsız davranacaklarına ihtimal vermedik. 17 Aralık’ta gerçek yüzlerini ortaya çıkardılar. Sivil darbe yaptılar."

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı uyardığını belirten Erdoğan, "O dönem Hakan Fidan’a talimat verdim. İfadeye gitme, onlar gelirlerse de 'sakın ha kapıyı açma' dedim" diye konuştu.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?