banner39

Başbakan mezun olduğu okulda

Başbakan yıldırım İTÜ'de bir konuşma yaparak gündeme dair açıklamalarda bulundu

Güncel 10.10.2016, 11:29 10.10.2016, 11:29
Başbakan mezun olduğu okulda

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ)'nde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Türkiye'nin yönetiminde üç okul öne çıkar; mülkiye, harbiye, tıbbiye diye. İstanbul Teknik Üniversitesi bunlardan geri kalmaz. Tarihine baktığımızda bunu görebiliriz. Gelecekte de bu ilim yuvası büyük başarılara imza atacak.

Halen 40 bin civarında Türkiye'nin en başarılı öğrencileri bu çatı altında yetiştiriliyor. Bu üniversiteden mezun olmuş bir öğrenci olarak, ben de bu gururu paylaşmak isterim.

Ulusal ve uluslararası ölçekte başarılarıyla, milletçe göğsümüzü kabartan İstanbul Teknik Üniversitesi'nin başarılı bir öğretim yılı geçirmesini diliyorum.

Bugün 10 Ekim. Dün alçakça bir saldırısı sonrası askerlerimiz şehit oldu, vatandaşlarımız hayatını kaybetti.

Toplam 15 şehidimiz var. Bugün alçak Gar saldırısının yıldönümü. O saldırıda hayatını kaybeden, yüzlerce yaralananlar oldu. Hayatını kaybedenler arasında İTÜ İnşaat Fakültesi öğrencisi Güney Doğan da vardı. Bugün burada o öğrencimiz olmak üzere hain terör saldırılarında hayatlarını kaybeden bütün canlarımızı rahmetle, şükranla anıyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize hayırlı ömürler diliyoruz.

HER TÜRLÜ ÇILGINLIĞI YAPABİLİRLER

Terör her türlü çılgınlığı yapabilir, şehitlerimiz de olabilir ancak ülkenin istikbalinden zerre kadar taviz vermeyeceğiz. Kimse bize bu konuda nasihat vermeye kalkmasın. Bunlar terörden medet umanların son çırpınışlardır.

Başbakan Yıldırım: "Teröristin maalesef kutsal bildiği hiçbir şey yok. Ne insana ne cana ne hayata kıyarken, en ufak bir tereddüt göstermiyor. Doğrusu terörle mücadele, ülkemizin yeni karşılaştığı bir durum değil. 40 yıla yaklaşan bir süreçten bahsediyoruz. Günümüzde ise artık sadece bölücü terör örgütü değil, aynı zamanda FETÖ terör örgütüyle de DAEŞ gibi bir terör örgütüyle de mücadelemiz amansız bir şekilde devam ediyor. Türkiye, sahip olduğu coğrafyanın bir anlamda bedelini ödüyor."

banner53
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?