Başbakan yardımcılarının yeni görevleri belli oldu

65. Hükümetin ilk Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu

Başbakan yardımcılarının yeni görevleri belli oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 65. Hükümet'te bakanlık görevini yürütecek isimler Beştepe'de toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen ve saat 14.00'te başlayan toplantıdan sonra Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş görev dağılımını açıkladı.

Kurtulmuş'un konuşmasından satır başları :

"64. Hükümet için reform hükümeti demiştik, 65. hükümet için reform ve atılım hükümeti diyebiliriz.

Başbakan Binali Yıldırım’a iç ve dış tehditlerle ilgili sunumlar yapıldı. Başbakan yardımcılarının görevleri ve bağlı kuruluşlar belirlendi.

Başbakan yardımcılarının görev alanları ve kendilerine bağlı olan kuruluşlar şu şekilde:

Mehmet Şimşek: Hazine, Merkez Bankası, Kamu Bankalarından sorumlu

Nurettin Canikli: SPK, BDDK, TMSF'den sorumlu

Numan Kurtulmuş: Hükümet Sözcülüğü, Danıştay ile ilgili ilişkiler ve TRT, A.A. ile RTÜK'ten sorumlu."

DOKUNULMAZLIK DOSYALARI

Numan Kurtulmuş sözlerine şu şekilde devam etti: Kamuoyunun dokunulmazlıklarla ilgili beklentileri vardı. Bu beklenti de doğal olarak TBMM'ye yansıdı. Ve dolayısıyla TBMM üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Ancak bundan sonra herhangi bir milletvekilinin AYM'ye bireysel başvuru yapması hakkı vardır.. Yalnız dokunulmazlık dosyalarıyla ilgili verilecek karar, bu dosyalarla ilgilenecek mahkemeleri ilgilendirecektir. AYM'nin bu bireysel talepleri değerlendirmesi başka bir konudur.

Kurtuluş son olarak şunları söyledi: Fehriye Erdal'ın Türkiye'de yargılanması en doğal durumdur, Belçika makamlarınca iadesi dostluğun ve hukukun gereğidir.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 22:17
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35