banner15

Başbakan Yardımcısı: Türkiye'de maalesef bir ana muhalefet yok

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Kılıçdaroğlu'nun 'Türkiye'de suç işleme oranları CHP'li belediyelerde daha az' sözlerine ilişkin "Bunun bir istatistiki verisi var mı? Neye istinaden bunu söylüyorsun? Türkiye'de maalesef bir ana muhalefet yok" dedi.

Başbakan Yardımcısı: Türkiye'de maalesef bir ana muhalefet yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Yıldırım Bayezid Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen DSİ temel atma töreninde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarlarından sonra bu ülkede hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını söyledi.

Uluslararası vesayet odaklarının çeşitli tuzaklar kurduğunu dile getiren Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geldiğimiz noktada Türkiye'nin kaderiyle partimizin kaderi örtüşmüştür. bunu bugün bizi desteklemeyen, bize sandıkta oy vermeyen kardeşlerimiz ve vatandaşlarımız da söylemekten imtina etmiyorlar. Çünkü biz, vatan sevdası, vatan aşkı ve millet rüyasıyla bu yola devam ediyoruz. Biz yanlışları değerlendireceğiz sizlerin oylarına sunacağız ve sizler karar vereceksiniz. Adam, bundan birkaç gün önce bir platformda, belediye başkanları toplantısı herhalde yine konuşmuş. Diyor ki, 'Türkiye'de suç işleme oranları CHP'li belediyelerde daha az.' Yani AK Partili ve diğer siyasi partili belediyelerde suç işleme oranı daha çok.

Bunun bir istatistiki verisi var mı? Bunun bir değerlendirmesi var mı? Neye istinaden bunu söylüyorsun onu izah etsene önce, ondan sonra söylesene. Yok böyle bir şey. Ama bunun altında ne var biliyor musunuz. Bunun altında Cumhuriyet Halk Partisi'nin önceden bu yana hazzetmediği millete karşı alerji var başka da bir şey yok. Çünkü milletten hazzetmiyorlar. Kendisine oy vermeyen milleti peşinen suçlu ilan ediyor. Yani seçmenin bir kısmını ötekileştiriyor. Böyle bir yaklaşım olabilir mi. Muhalefet edeceğim diye kadına şiddeti meşru gösterecek bir seviyeye geliyor. Bu kabul edilebilir mi? Türkiye'de maalesef bir ana muhalefet yok."

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2017, 20:25
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35