banner39

Başbakan Yıldırım: 300'den fazla terörist etkisiz hale getirildi

Başbakan Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Terör örgütünün 300'den fazla elemanı etkisiz hale getirilmiştir." dedi.

Güncel 25.01.2018, 13:06 25.01.2018, 13:06
Başbakan Yıldırım: 300'den fazla terörist etkisiz hale getirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Ortak Ödeme Platformu İmza Töreni'nde konuştu.

Başbakan Yıldırım, yaptığı konuşmada, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Terör örgütünün 300'den fazla elemanı etkisiz hale getirilmiştir." dedi.

"ÜLKEMİZİN YENİ SORUNLARA İTİLMESİNE ASLA RIZA GÖSTERMEYİZ"

İran'dan Akdeniz'e; Irak, Suriye, güney hudut boyunca, bin 350 kilometre boyunca hiçbir terör oluşumuna izin vermeyeceklerini belirten Yıldırım, "İster Fırat'ın doğusu olsun ister Fırat'ın batısı. Ülkemizin, milletimizin geleceğine, huzuruna, insanımızın can ve mal güvenliğine, bölgenin yeni kaoslara, yeni sorunlara itilmesine asla rıza göstermeyiz." ifadelerini kullandı.

"ADLARINI İSTER YPG İSTER PYD KOYSUNLAR, BİZ ONLARI BİLİRİZ"

Zeytin Dalı Harekatı planlandığı gibi gittiğini vurgulayan Binali Yıldırım, "Burada DEAŞ ve PKK ile mücadele ediyoruz. Adlarını ister YPG ister PYD koysunlar, biz onları biliriz. Hangi kılığa girerse girsinler, biz onları kırk yıldır biliriz." şeklinde konuştu.

"EĞER YÜREĞİNİZ YETİYORSA MEHMETÇİK'İN ÖNÜNE ÇIKIN"

Başbakan Yıldırım, PYD/PKK'nın Kilis'e attığı roketin camiye isabet etmesine ilişkin şunları söyledi:

"Camide toplanmış dua eden insanlardan ne istiyorsunuz, alçaklar. Eğer yüreğiniz yetiyorsa Mehmetçik'in önüne çıkın."

"AMERİKA ADINA ÇOK KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ BİR İŞ"

Yıldırım, ABD'nin terör örgütü PYD/PKK'yı desteklemesiyle ilgili, "Terör örgütleriyle iş tutması, bölgede planladığı çalışmaları terör örgütüyle yapması hakikaten Amerika adına çok küçük düşürücü bir iştir." ifadesini kullandı.

"EKONOMİYİ ANLATAN EN GÜZEL ŞEY"

Trabzon Liman İşletmeciliği AŞ’nin halka arzına yedi kat talep geldiğine dikkati çeken Başbakan Yıldırım, bunun ekonomiyi anlatan en güzel şey olduğunu sözlerine ekledi.

"AKLA ZİYAN BİR İŞ"

ABD'yi terör örgütüne verdiği destekten dolayı eleştiren Yıldırım, şöyle konuştu:

"Yıllarca Türkiye ile birlikte çalışmış, NATO'da birlikte olduğumuz bir ülkenin, NATO sınırlarını koruması gerekirken NATO sınırlarını hedef alan silahlı oluşumlara örtülü, açık destek vermesi hakikaten akla ziyan bir iştir. Asla kabul edilemez."

 

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?