banner15

Başbakan Yıldırım: AB kararını vermeli

Başbakan Yıldırım, "AB, Türkiye ile mi yoksa Avrupa'da kol gezen terör örgütleriyle mi iş birliği içinde olacak, bunun kararını vermelidir. Türk milleti bunu beklemektedir." dedi

Başbakan Yıldırım: AB kararını vermeli

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa Parlamentosu'nun kararıyla ilgili, "Öncelikle AB, Türkiye ile mi yoksa Avrupa'da kol gezen terör örgütleriyle mi iş birliği içinde olacak, bunun kararını vermelidir. Türk milleti bunu beklemektedir." açıklamasında bulundu.

Başbakan Yıldırım, İstanbul Sağlık Fuarı kapanış programında konuşuyor.

'BU MİLLETİ KISITLAMALARLA TERBİYE EDECEĞİNİZİ DÜŞÜNÜYORSANIZ YANILIYORSUNUZ '

Yıldırım, "Artık istediğiniz ürünü Türkiye'de yapmak için önünüzde hiçbir mazeret kalmadı. İlk hedefimiz millileştirme ve yerlileştirme olmalı. Sürekli bizi birtakım finansal manipülasyonlarla zora düşürmeye çalışanlara vereceğimiz en güzel cevap kendi kaynaklarımızı, kendi alın terimizi ve genç insan gücümüzü en iyi şekilde devreye sokmaktır. Bunun için gerekli tedbirleri alıyoruz. Biz üzerimize düşeni yaptık, bundan sonrası genç yatırımcılara kalıyor." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, "Sağlıkta yerli üretim, millileştirme çok önemli. Bugün bununla ilgili yapılabilecek her türlü girişim için hükümetimiz gerekli tedbirleri almıştır, altyapıyı hazırlamıştır. Bahanemiz yok. Biz her şeyi yapabiliriz. Gelişmiş ülkelerdeki ne varsa daha iyisini bu ülke insanı rahatlıkla yapar. Bunu daha önce gösterdi. Şimdi yavaş yavaş 'Türkiye'ye filanca işin ambargosunu mu koysak, filanca kısıtlamaları mı yapsak' gibi modası geçmiş bazı laflar duymaya başlıyoruz. Buradan açıkça söylüyorum; bu milleti kısıtlamalarla, yasaklamalarla terbiye edeceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu ülke istiklali için, halkının refah ve geleceği için asla ve asla değerlerinden taviz vermez." ifadelerini kullandı.

'KENDİ KENDİLERİNE GELİN GÜVEY OLUYORLAR'

Yıldırım, Avrupa Parlamentosu'nda yapılan oylamayla ilgili şunları söyledi:

"İki gün önce Avrupa Parlamentosu'nda milletvekilleri toplandılar, Türkiye'yle müzakerelerin durdurulmasına karar verdiler. Bu kararın bizim için hiç kıymeti harbiyesi yoktur. Kendi kendilerine gelin güvey oluyorlar. İstedikleri kadar karar alsınlar. Aziz milletimiz ne karar alırsa ona boynumuz kıldan incedir, onun dışındaki kararların bizim için hiç ama hiç önemi yoktur."

'AB KARARINI VERMELİ'

Başbakan Yıldırım, Avrupa Parlamentosu'nun kararıyla ilgili, "Milletimizin AB'ye zaten azalmakta olan güven duygusunu daha da zedelemiştir. Birlik, bu kararını siyasi basiretten, iyi niyetten uzak bir şekilde almıştır. Öncelikle AB, Türkiye ile mi yoksa Avrupa'da kol gezen terör örgütleriyle mi iş birliği içinde olacak, bunun kararını vermelidir. Türk milleti bunu beklemektedir."

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 14:03
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48