banner39

banner35

Başbakan Yıldırım: FETÖ 50 binlik bir yapı

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ'nün 50 bin kişilik bir yapı olduğunu söyledi

Güncel 13.08.2016, 13:20 13.08.2016, 15:04
Başbakan Yıldırım: FETÖ 50 binlik bir yapı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde gazetecileri kabul etti. 15 Temmuz darbe girişiminin mimarı FETÖ'ye yönelik yürütülen operasyonlara ilişkin bilgi veren Yıldırım, örgütle direkt bağlantısı olmayanları ayırmaya çalıştıklarını söyledi. Yıldırım şöyle konuştu;

"ÖRGÜT MENSUPLARIYLA HASBELKADER BULAŞMIŞLARI TİTİZLİKLE AYIRACAĞIZ"

Yıldırım, "Örgütten olanlarla direkt ilişkisi olmayanları ayırmakta zorluklar var ama hatasız iş yapmak için çok çaba harcıyoruz. Bunların kendi iletişim ağları var. 50 bin kişilik bir yapı. Direk örgütte olanlarla hasbel kader bulaşmış olanları titizlikle ayıracağız. Elimizdeki bilgiler sınırlı ama biz minimum hata ile normalleşme için çaba harcıyoruz. Asker, sivil bürokrasi, iş dünyasından olanları belirliyoruz" ifadelerini kullandı.

"TOPLUMDA OLUŞAN BİRLİĞİ GÖZÜMÜZ GİBİ KORUYACAĞIZ"

Başbakan Yıldırım, muhalefet partilerinin dayanışma içinde bulunduklarını vurgulayarak, "Siyasi partiler, başta Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi olmak üzere burada çok net duruş ortaya koydular, darbeden, tanktan, tüfekten yana değil demokrasiden yana bir dayanışma içine girdiler. Bizi hemen aradılar, desteklerini verdiler hatta bu süreçte, darbe girişiminden sonra devam etti. 'Biz bunu, bu birlikteliği gözümüz gibi koruyacağız' diye milyonlara taahhüdümüz var. Hakikaten bunu korumak zorundayız. Buna ihtiyacımız var. Toplumun kenetlenmesi, bir beraber olması, hem içeride hem dışarıda ülkemiz hakkında iyi düşünmeyenlere çok önemli cevap niteliği taşıyor" dedi.

AÇIĞA ALINANLAR

Yıldırım, 76 bin 597 kişinin açığa alındığını, memuriyetten çıkarılanların sayısı 4 bin 897 olduğunu açıklarken, bunların 3 binden fazlasının asker olduğunu söyledi. Yıldırım, "Genel toplam 84 bin 494" dedi.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?