banner39

Başbakan Yıldırım: Nereye giderlerse enselerindeyiz

Başbakan Yıldırım, yurt dışındaki terör operasyonları ile ilgili, "Şimdi dışarıda nereye kaçarlarsa, nereye giderlerse enselerindeyiz, peşindeyiz. Kandil'e giderlerse de Sincar'a giderlerse de Fizan'a giderlerse de gideceğiz, bulundukları yerde etkisiz hale getireceğiz." dedi. .

Güncel 06.06.2018, 15:18 06.06.2018, 17:29
Başbakan Yıldırım: Nereye giderlerse enselerindeyiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, Ağrı mitinginde halka seslendi.

Başbakan Yıldırım, "Kürtler de Türkler de bin yıldır Anadolu'da yaşıyorlar. Kimse Türklere, Kürtlere devlet kurma küstahlığında bulunmasın." dedi.

"Bu ülkede hiç kimse ayrımcılık görmeyecek"

Yıldırım, "Bu ülkede hiç kimse etnik kökeni, inancı, dili, kültürü dolayısıyla ayrımcılık görmeyecek. Bu size, AK Parti'nin sözüdür." ifadesini kullandı

"Demirtaş, halkı isyana çağırdı"

Selahattin Demirtaş'ın 6-7 Ekim olaylarındaki etkisine vurgu yapan Yıldırım, " 6-7 Ekim olaylarında Selahattin Demirtaş Kürt kardeşlerimizi isyana, sokağa, kalkışmaya çağırdı biliyorsunuz. Ama benim Ağrılı hemşerilerim bu çağrıya hiç cevap vermedi. Bir tek Ağrılı kardeşim teröre, şiddete bulaşmadı. Teröristlerin hevesini kursağında bıraktınız. Meydanlarda hiçbir zorbalığın bu milleti dize getiremeyeceğini gür sesle haykırdınız. Ülkemize geleceğimize sahip çıktınız" ifadelerini kullandı

"Nereye giderlerse enselerindeyiz"

"Yurt içinde terörü büyük oranda gündemden çıkardık" diyen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Şimdi dışarıda nereye kaçarlarsa, nereye giderlerse enselerindeyiz, peşindeyiz. Kandil'e giderlerse de Sincar'a giderlerse de Fizan'a giderlerse de gideceğiz, bulundukları yerde etkisiz hale getireceğiz."

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?