banner15

Başbakan Yıldırım'dan taziye mesajı

Başbakan Yıldırım, "Terör örgütleri bütün insani değerlere düşman olduklarını bir kez daha göstermişlerdir. Türkiye, terörle mücadele hedefinden asla ve asla taviz vermeyecektir." dedi

Başbakan Yıldırım'dan taziye mesajı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Vezneciler'de gerçekleştirilen saldırı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

Saldırının çevik kuvvet polis ekiplerine yönelik yapıldığını anımsatan Yıldırım, "Bombalı araç saldırısı, terörün aşağılık yüzünü bir kez daha göstermiştir. Saldırıda şehit olan 7 polisimize ve 4 vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum." ifadesini kullandı.

Yıldırım, mesajında şunları kaydetti:

"Mübarek ramazanın ilk günlerinde masum vatandaşlarımızı öldürmeyi hedefleyen terör örgütleri, insanlığa ve bütün insani değerlere düşman olduklarını bu saldırıyla bir kez daha göstermişlerdir. Ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti devleti, terörle mücadele hedefinden asla ve asla taviz vermeyecektir. Güvenlik ve adli birimlerimiz, büyük bir dikkat ve titizlikle iz sürerek bu alçak saldırıyı gerçekleştirenleri ve onları azmettirenleri mutlaka ortaya çıkartacaktır. Milletimizin başı sağ olsun."

YILDIRIM YARALILARI ZİYARET EDECEK

Öte yandan Başbakan Yıldırım'ın, yarın İstanbul'a giderek saldırıda yaralananları ziyaret edeceği bildirildi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yıldırım, saldırıda yaralanan vatandaşları tedavi gördükleri hastanelerde ziyaret edecek, sağlık durumlarına ilişkin bilgi alacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2016, 13:50
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48