banner39

Başbuğ'u kaçırmak isteyen şizofrenmiş

İlker Başbuğ'u kaçırmak isteyen Serdar E'nin şizofren olduğu ortaya çıktı

Güncel 05.04.2013, 09:16 05.04.2013, 09:22
Başbuğ'u kaçırmak isteyen şizofrenmiş

Eski Genelkurmay Başkanı Em. Org. İlker Başbuğ'u kaçırma girişiminde bulunan zanlı Serdar E'nin şizofren olduğu ortaya çıktı.

Silivri Cezaevi'ne giden şüpheli Serdar E'nin rahatlıkla İlker Başbuğ'un kaldığı bloğa kadar gidebilmesi birçok soru işaretini de beraberinde getirmişti.

İfade vermek için kaldığı 5 numaralı bloktan çıkarıldığı sırada Başbuğ, kendisini kaçırmak isteyen Serdar E. ile burun buruna gelmişti.

Serdar E'nin Başbuğ'un yanına kadar sızabilmiş olması, Ergenekon'un İlker Başbuğ'a verdiği bir mesaj olarak değerlendirildi.

Daha önce de benzer bir olay Ergenekon ve Balyoz Davaları'nın zanlısı Em. Tuğgeneral Levent Ersöz'ün başına gelmişti. Ersöz, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 19 Aralık 2009'da tedavi gördüğü sırada bir şahıs güvenliği geçerek altı el ateş etmişti.

Erhan Keskin isimli eski uzman çavuş, "Beni Albay gönderdi" ifadelerini kullanmıştı. Gözaltında susan Keskin, savcılıktaki ifadesinde de tutarsız davranışlar sergilemiş, psikolojik rahatsızlığı olduğu imajını vermeye çalışmıştı. Ancak Keskin'in herhangi bir rahatsızlığı olmadığı ortaya çıkmış ve şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Olayla ilgili iddianamede Ersöz'ün internette yayınlanan ses kayıtlarında Ergenekon Terör Örgütü'nü deşifre edeceğinden bahsetmesi üzerine örgütün 'susması için göz dağı' verdiği belirtilmişti.

Zanlının bilinçli olarak çelişkili ifadeler verdiği, 10 gün hastane ve çevresinde keşif yaptığı belirtilmişti. Erhan Keskin, Ergenekon Davası'nda zanlı olarak yargılanıyor.

Kaynak: Bugün 

Yorumlar (1)
bedirxan 10 yıl önce
aynen devam ediyor
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?