banner15

Basın Yayın Birliği'nden teröre tepki

Basın Yayın Birliği, yaptığı yazılı açıklamayla İstanbul'daki terör saldırısına tepki gösterdi

Basın Yayın Birliği'nden teröre tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Beşiktaş’ta 37’si polis 44 kişinin şehit olduğu terör saldırısında bir tepki de Basın Yayın Birliği’nden geldi.

Birlikten yapılan yazılı açıklamada terörün hiçbir haklı gerekçesi olamayacağı kaydedilirken hayatını kaybedenlere rahmet dilendi.

Açıklamanın tam metni şöyle:

'10 Aralık 2016 Cumartesi gecesi İstanbul Beşiktaş'ta PKK terör örgütünün taşeronu TAK tarafından gerçekleştirilen terör saldırılarını şiddetle kınıyor; saldırılarda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz.

Terörün dininin, milletinin olmadığını ve hiçbir ayrım gözetmeksizin canlara kastettiğini bir daha hatırlarken, kaybettiğimiz her canla birlikte biraz daha eksildiğimizi fark ediyoruz. Terörün hiçbir haklı sebebi olamaz ve terörün her türlüsü, şiddetle kınanmanın ötesinde karşısında yekvücut olmuş bir birlik ve acılarda ortaklaşmış bir topluluk bulmalıdır. Toplumun hangi kesiminden olursa olsun kaybettiklerinin acılarında ve yaslarında ortaklaşabilen bir topluluk teröre karşı verilebilecek en büyük ve en etkili cevaptır. Bu ülkenin, ne vatandaşlarından ne de güvenlik güçlerinden bir tanesinin bile zarar görmesine tahammülü yoktur. Ülke olarak, terör saldırılarının sorumlularının yargı önüne çıkarılmalarından ve terör saldırılarının bir an önce durmasından daha acil bir konumuz ve meselemiz yoktur.  

Bu terör saldırılarını planlayanlar ve düzenleyenler nerelerden besleniyor ve nemalanıyorlarsa bizim toplum olarak meselemiz onlarladır. Bu canların hesabı sorulmalıdır. Patlayan bombalar ve giden canlarla her defasında öne eğilen başlarımız, bu bombalara alışmayacağımızı söyletiyor bize. Bu acılarda ortaklaşarak bir araya gelinmek, milli birlik ve bütünlük ekseninde, kaybettiğimiz onlarca canın hesabı sorulmak zorundadır.

Saldırılarda kaybettiğimiz canlara bir kez daha Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz; sorumluların en yakın zamanda yargı önüne çıkarılmalarını talep ediyoruz; bu acıları bu ülkenin hak etmediğini belirterek terör saldırılarının bitirilmesi için önlemlerin en acil bir biçimde alınmasını istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2016, 10:38
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48