Başkentte, şehit özel harekatçılar için fidan dikildi

Ankara'da KYK yurtlarında kalan öğrencilerin katılımıyla, 15 Temmuz'da Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit düşen 51 şehit polis memuru için üstünde isimlerinin yer aldığı fidanların toprakla buluşturulduğu belirtildi.

Başkentte, şehit özel harekatçılar için fidan dikildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi


Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğünce, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehadete eren 51 polis için fidan dikildi.

KYK'dan yapılan yazılı açıklamada, Ankara'da KYK yurtlarında kalan öğrencilerin katılımıyla, 15 Temmuz'da Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit düşen 51 şehit polis memuru için üstünde isimlerinin yer aldığı fidanların toprakla buluşturulduğu belirtildi.

Başkentteki yurtlarda kalan öğrencilerin, ayrıca yıl boyunca "KYK Ormanı"na ve yurtların bahçelerine yaklaşık 12 bin meyve fidanı dikecekleri bildirildi.

KYK Genel Müdürü Sinan Aksu, ağaç dikme etkinliğinde yaptığı konuşmada, geçen yıl KYK ormanlarına yaklaşık 500 bin fidan diktiklerine işaret ederek, "Ankara yurtlarımızda kalan gençlerimiz ise 25 bin fidanı toprakla buluşturdu. Bu sene de KYK'ya kayıt yaptıran her yeni öğrencimiz bir fidan dikecek. KYK ormanımız her ilimizde büyüyor." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 17:42
banner53
YORUM EKLE

banner39