Başörtülü Elif öğretmene destek çığ gibi

Balıkesir Ayvalık'ta görev yaptığı okulun bahçesinde koyu renk kıyafet ve başörtüsü sebebiyle hedef haline getirilen Elif öğretmene destek yağıyor.

Başörtülü Elif öğretmene destek çığ gibi

“Okulda Çarşafa Bir Adım Kaldı, Milli Eğitim Çarşafa Dolandı, Çarşaflı Öğretmene İşbaşı Yaptırıldı” başlıklarıyla hedef gösterilen Türkçe öğretmeni Elif Kısa’ya özellikle sosyal medyadan büyük destek var. Vatandaşlar yapılanın haksızlık olduğunu belirtiyor. STAR’a olayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Elif öğretmenin çalıştığı Mecit Ataklı İlköğretim ve Ortaokulu’nun müdürü Mehmet Rauf Gürleyük yönetici olarak şekle değil, ders işleyişine baktıklarını ifade etti. Gürleyük öğretmenlerin kıyafetinden çok derslerin aksamamasının, önemli olduğunu söyledi.

Bizim için ne öğrettiği önemli

Mehmet Rauf Gürleyük, “Biz Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olarak dersleri işliyoruz. Bizim için kılık kıyafetten çok bir öğretmenin öğrencisine katma değer olarak vereceği önemlidir. Amacımız derslerin hiçbir şekilde aksamamasıdır” dedi. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner de “Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilgileniyor. Konuyla ilgili araştırmalarımız sürüyor. Henüz inceleme ya da soruşturma başlatılmadı” diye konuştu.

İDDİALAR ASILSIZ VE MAKSATLI

Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın soruşturma başlattığı haberleri ise yalanlandı. Milli Eğitim’den edinilen bilgiye göre konunun medyada gündem olması ve tartışılması nedeniyle inceleme başlatıldığı, bir soruşturmanın sözkonusu olmadığı vurgulandı.

Kaynak: STAR

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2013, 11:16
banner53
YORUM EKLE

banner39