Başörtülü öğrenciye 'bırakırım' tehdidi!

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinde tesettürlü bir öğrenci girdiği dersin hocası tarafından derste bırakılmakla tehdit edildi

Başörtülü öğrenciye 'bırakırım' tehdidi!

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinde tesettürlü bir öğrenci girdiği dersin hocası tarafından yıl sonunda derste bırakılmakla tehdit edildi!

Olay Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Eğitim Fakültesinde 17 Eylül günü, eğitim bilgisi dersi çıkışında yaşandı. Haber 7'nin haberine göre, bilgisayar öğretmenliği bölümünde öğrenim gören Elif, feraceli olarak derse girdi. Girdiği dersin hocası Doç. Davut H., ders çıkışında Elif'i feraceli olarak derse girdiği için derste bırakmakla tehdit etti.

TÜRBAN SERBEST DİYE İYİCE ABARTTINIZ!

Doçent Davut H. tehdidine şu sözlerle devam etti; "Ya sen bu dersi bırakırsın, ya da ben seni bu dersten bırakırım. Size türbanı serbest yaptık diye iyice abarttınız, başka kapalı arkadaşların var onlar gibi renkli giyin. Bu şekilde siyah ferace giyinmeyeceksin."

Bu sözlerinden sonra Elif, hocasının yanından ağlayarak ayrıldı.. Bu tehdide maruz kalan Elif yaşadığı bu üzücü yönetime bildirdi. Yönetim; hocanın daha önce başka tesettürlü öğrencileride sadece tesettürlü olduğu için derste bırakmakla tehdit ettiğini ve en kısa zaman da bu olayı inceleyeceklerini bildirdi.

Aynı hocanın daha önceden de tesettürlü bayanlara karşı bu şekilde davrandığı ve öğrencilerin dersten kalmamak için kimseye şikayet edemediği ortaya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2013, 11:11
banner53
YORUM EKLE

banner39