banner15

Başsavcı ifade için Kılıçdaroğlu'dan özür diledi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Salihoğlu, sehven ifadeye çağrılan Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak özür dilediğini söyledi

Başsavcı ifade için Kılıçdaroğlu'dan özür diledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, gazetecilerle sohbet toplantısı düzenledi. Ses ve görüntü kaydının yapılmadığı yaklaşık 1 buçuk saat süren toplantıda Başsavcı Salihoğlu, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Başsavcı, Kılıçdaroğlu'nun ifadeye çağrılmasıyla ilgili olarak "Arayıp özür dilediğini" ilk kez açıkladı. 

Başsavcısı Salihoğlu, "(17 Aralık soruşturması) Hata yapmamaya çalışıyoruz. Kimsenin hakkına girmemek için uğraşıyoruz. Yaptığımız soruşturmalarda arkamızda yuh dedirtecek tasarruflarda bulunmayacağız. Ciddi olaylar bunlar. Tüm Türkiye sallandı. Halkımız verilen kararları görecek. Sorumluluğumun bilincindeyim" dedi.

Yasadışı dinlemelerin Türkiye'de önemli bir sorun olduğunu ifade eden Başsavcı Salihoğlu, 'Başbakan dinlendikten sonra kim kendini güvende hissedebilir. Başbakan ve bakan dinleniyorsa dinleme mi yoksa dinlemenin içeriği mi önemli?" dedi.

"17 Aralık yolsuzluk soruşturmasının başlamasının ardından 6 ay geçmesine rağmen henüz neden tamamlanmadığı" sorusuna ise Salihoğlu, 'Hata yapmamaya çalışıyoruz. Kimsenin hakkına girmemek için uğraşıyoruz. Yaptığımız soruşturmalarda arkamızda yuh dedirtecek tasarruflarda bulunmayacağız. Ciddi olaylar bunlar. Tüm Türkiye sallandı. Halkımız verilen kararları görecek. Sorumluluğumun bilincindeyim" diye konuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı olarak herkese eşit mesafede olduğunu ifade eden Hadi Salihoğlu, 'Ne siyasi iktidarı yıpratmak ne de yaranmak için çalışacağız. Ben herkesin başsavcısıyım" diye konuştu.

Salihoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sehven ifadeye çağrılmasıyla ilgili olarak da, "Burada bir yanlışlık oldu. Sayın Kılıçdaroğlu ifadeye çağrıldı. Ben hemen kendisini arayıp özür diledim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 15:29
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48