banner15

Başsavcılıktan HDP'ye operasyon açıklaması

Başsavcılık 'kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut deliller bulunması sebebiyle operasyon yapıldığını' açıkladı

Başsavcılıktan HDP'ye operasyon açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan, HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ile vekiller Sırı Süreyya Önder, Ziya Pir, Gülser Yıldırım ve İmam Taşçıer hakkında, 'kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut deliller bulunması sebebiyle arama ve gözaltı kararı verildiği ve icra edildiği' duyurusu yapıldı.

Başsavcılık'tan yapılan yazılı açıklamada, Demirtaş, Yüksekdağ, Önder, Pir, Yıldırım ve Taşçıer hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma, suç işlemeye tahrik ve terör örgütü propagandası yapmak' suçlarından soruşturma yürütüldüğü kaydedildi.

Soruşturma kapsamında söz konusu milletvekillerinin dokunulmazlıklarının TBMM tarafından kaldırıldığı vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

"Yürütülen soruşturma sonucunda yukarıda ismi geçen milletvekillerinin, atılı suçlar yönünden kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut deliller bulunması sebebiyle haklarında arama ve gözaltı kararı verilmiş ve icra edilmiştir. Soruşturma derdest olup, gelişmelerden kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir."

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 08:02
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35