banner15

Batman'da 318 memur görevden uzaklaştırıldı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Batman'da Gülen cemaati ile bağlantılı 318 kişi görevden uzaklaştırıldı

Batman'da 318 memur görevden uzaklaştırıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Batman Valisi Deniz,"Batman'da farklı kuruluşlardan 318 kamu çalışanı görevinden uzaklaştırıldı" dedi.

Batman Valisi Ahmet Deniz, "Türkiye son 8-10 yıldır ciddi mesafeler almaya başladı. Çok ciddi mesafeler almaya başladığı için bir kısım operasyonlar bu ülkede yapılmaya çalışılıyor" dedi.

'VUR TALİMATI VERDİM'

Darbe girişimi olayını öğrenir öğrenmez çok hızlı bir şekilde hareket ettiklerini belirten Deniz, şöyle devam etti: "Vatandaşlarımızla hızlı bir şekilde mesajlaştık, emniyet birimlerimize gerekli talimatları verdik. Darbe girişiminde bulunanlara karşı 'vur' talimatını verdik. Açık ve net bir şekilde bu vatan, bayrak için öleceksek hep beraber öleceğiz. Son kurşunumuza kadar mücadele etme talimatı verdim. Polisimiz dimdik ayaktaydı, ilk saatten itibaren vatandaşın gözünde gördüğüm birlik ve beraberlik vefası inanın muhteşemdi. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz müddetçe ne FETÖ ne DAEŞ ne de PKK bizi sindiremez."

Olağanüstü hal uygulamasının vatandaşı mağdur etmeyeceğini, vatandaşın hak ve hukukunun her şeyin üzerinde olduğunu vurgulayan Deniz, şunları kaydetti: "Bu Fetullahçı terör örgütü mensupları daha bitmiş değil. Onun için devletimizin kılcal damarlarına kadar girmiş olan bunlar bitinceye kadar mücadele devam edecek. FETÖ ile mücadele yapmak hepimizin bir vatanperverlik görevidir.

Ülkemiz bir uçurumdan döndü. Bu hainlere karşı dik durmaya devam edeceğiz. Batman'da farklı kuruluşlardan 318 kamu çalışanı görevinden uzaklaştırıldı."

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 19:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48